Son dakika İzmir haberleri… İzmir’de oto hırsızlık şebekesine operasyon düzenlendi, 6 kişi gözaltına alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve diğer illerde meydana gelen otomobil hırsızlığı ve change yöntemi yapılan araçlar üzerinde saha ve istihbarat çalışmaları gerçekleştirdi.

6 şüphelinin, çalıntı, aranan veya yakalama kayıtları bulunan araçlara başka araçların şase numaralarını nakil etmek suretiyle change işlemi yaptıkları belirlendi. Ayrıca, hasarlı araçları tamir edilmiş gibi göstererek olayla alakası olmayan üçüncü şahıslara satarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

İzmir oto hırsızlık şebekesine operasyon

İzmir’de 6 şüpheliyi yakalamak için 6 ikamet adresi ve 9 ayrı iş yeri ve depo olarak kullandıkları tespit edilen adres olmak üzere, toplamda 15 farklı adreste oto hırsızlık operasyonu gerçekleştirildi. Operasyonda, 6 hedef şüpheli kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda, İzmir başta olmak üzere 18 farklı ilde change şüphesi olan 25 adet oto, 6 adet parçalanmış araç şasi parçası, 25 adet motor bloğu, 2 adet haciz-yakalamalı olarak aranan ve parçalanmış oto bulundu. Ayrıca, incelenmek üzere şüpheli araç alım satım işlemlerinin kayıtlarının tutulduğu değerlendirilen ajanda ve dokümanlar ile 1 adet tescil belgesi ve 1 çift plaka ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

son dakika izmir haberleri