Günümüz dünyasında her yaş grubundan her meslekten her kesimden insan sıklıkla psikolojik destek almaktadır. Eskiye nazaran psikolojik destek alma fikrine olan yaklaşım olumsuz bir algıdan olumlu bir algıya doğru kaymaktadır. Bununla birlikte eskiye nispeten çok daha makul olan fiyatlarla herkesin ulaşabileceği hale getirilen psikolojik destek, sonuç aldıkça devamlılığı sağlanan terapiler bütünü haline gelmektedir. Bu terapiler bütünü, kapsamlı ve bütüncül tedavilerden uzun vadeli ve kalıcı çözümler alabilmek için istikrarlı ve psikoloğun önerdiği şekilde devamlılık oldukça önemlidir. Psikoloğunuzla ortak yürüteceğiniz bu süreçte, sizler onun verdiği ödev, pratik ve sorumlulukları düzenli bir şekilde yerine getirir, devamlı olarak kendisini geri dönüşleriniz ile bilgilendirirseniz o da size en uygun tedavi yöntemini saptayacak ve uygulayacaktır.

İzmir psikolog alanında en iyilerinin toplandığı Ege Pozitif, alanında uzman hekim, psikolog ve pedagoglarıyla geniş bir yaş aralığına hitap etmektedir. Ege Pozitif, her yaştan danışanı büyük bir uzmanlık ve profesyonellikle ağırlayabilir hizmet verebilir. Teknikleri, tedavi yöntemleri ve eğitimleri ile İzmir’de hatta Türkiye’de fark yaratan bu psikoloji kliniği, başarıları ile birinci tercih sırasına yerleşmiştir. Birinci tercih olmak yalnızca başarılı bir akademik hayata değil danışan memnuniyeti ile de doğru orantılıdır. Bu yüzden psikologlarınızı araştırırken ve onları seçerken blog sitelerinde sayılan danışan yorumlarına da dikkat edilmelidir.

İzmir Psikolog Tavsiye

Ağırlıklı olarak ilaç kullanmadan, psikoterapi ile hikâyenizi çözmeye odaklanan Ege Pozitif’in İzmir’de 5 farklı ilçede kliniği bulunmaktadır. Karşıyaka, Aliağa, Bergama, Gaziemir ve Alsancak da bulunan kliniklerinin tamamında uzman ekipten oluşan geniş bir kadro görev yapmaktadır. Bünyesinde özel eğitimler de barındıran bu kliniklerde bazı zamanlar sertifika programları da gerçekleştirmektir. Başvuru ile uygun tarihlerde katılım sağlayabileceğiniz bu eğitimler yine uzman bir ekip tarafından koordine edilir ve kursiyerlere sunulur. Ruhlarımızı tedavi eden İzmir’li psikologlar kişisel ve akademik gelişimimize de katkı sağlıyor.

İzmir Ege Pozitif içerisinde; Psikolog ve Aile Terapisi, Bireysel Psikoterapi, Çocuk Ergen Psikolojisi, Cinsel Terapi, EMDR Terapi ve Panik Atak Terapisi gibi özel hizmetler bulundurmaktadır. Psikologlardan danışmanlık alabileceğiniz gibi bu terapilerle de sorunlarınıza özel olarak odaklanabilirsiniz. Psikoterapi genel geçer bir tedavi yöntemidir fakat aile içi sorunlar, çocukluk ve ergenlik travmaları, cinsel problemler ve panik atak gibi konular özel olarak üzerine eğilmeniz gereken hususlardır.

Hayat kalitenizi artıracak psikolog İzmir görüşmeleri esnasında gerçekleştireceğiniz psikoterapilerin sonuçlarına sizler de inanamayacaksınız. Bilmeden yaptığınız, bu benim kaderim dediğiniz birçok davranışın altında aslıdan çocukluk travmalarınızın olduğunu keşfedip kabullenip tüm onları azat etmek, aslında zihninizi azat etme size çok iyi gelecek.

Detaylı bilgi almak ve Ege Pozitif Psikoloji ile iletişime geçmek için egepozitifpsikoloji.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.