Son dakika İzmir haberleri… İzmir sahte içki etil alkol operasyonu baskını son dakika detayları ortaya çıktı. İzmir Seferihisar, Menemen, Karabağlar, Buca, Konak, Çiğli, Karşıyaka ve Bornova’da sahte içki etil alkol operasyonu gerçekleşti.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte etil alkol kaçakçılığına yönelik, tüketilmesi halinde insan sağlığına çok ciddi zararları olan, merdiven altı diye tabir edilen yerlerde üretilerek depolanan ve vatandaşların içki yapımında kullanmaları için satışa sunan şüphelileri yakalamaya yönelik çalışma yürüttü.

İzmir sahte içki etil alkol operasyonu baskını son dakika

İzmir sahte içki etil alkol operasyonu baskını son dakika detayına göre, uzun süren teknik ve fiziki takibin ardından düğmeye basıldı. Aydın'da kolonya üretimi yapan ve kimya firması adı altında çalışan iş yerinin, sanayi amaçlı etil alkolün sağlıksız yöntemlerle, alkollü içki yapılması için damıtarak yüklü miktarlarda piyasaya İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli'de piyasaya sürüldüğü tespit edildi.

İzmir Seferihisar Menemen Karabağlar Buca ahte içki operasyonu

İzmir Seferihisar Menemen Karabağlar Buca Konak Çiğli Karşıyaka Bornova sahte içki operasyonu detayına göre, çalışmalar dahilinde şüphelilere yönelik adresleri tespit eden polis ekipleri, 14 Haziran günü düğmeye bastı. İzmir'in Seferihisar, Menemen, Karabağlar, Buca, Konak, Çiğli, Karşıyaka ve Bornova ilçeleri ile Aydın, Denizli ve Manisa illerinde, 1 imalathane, 3 iş yeri, 4 depo, 10 ikamet ve 10 araca eş zamanlı operasyon düzenledi.

İzmir Konak Çiğli Karşıyaka Bornova sahte içki operasyonu

Operasyon çerçevesinde adreslerde yapılan aramalarda;

  • 29 ton sahte etil alkol,
  • 4 bin 69 adet taklit etiket,
  • 1 adet etil alkol arıtma kazanı,
  • 526 adet 5 litrelik etil alkol bidonu,
  • Bin 570 adet kapak ve koli,
  • 244 adet içki aroması,
  • 16 litre açık sahte içki
  • 4 adet boş içki şişesi ele geçirildi.

Operasyonda polis ekipleri tarafından olayla ilgili oldukları belirlenen 24 hakkında adli işlem başlatıldı. Şüphelilerden 8'i adliyeye sevk edilirken, 16 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

son dakika izmir haberleri