Son dakika İzmir yangın haberleri… İzmir Selçuk ve Menderes Çamönü yangın, Bornova Çamiçi, Ödemiş Birgi yangın kontrol altına alındı. İzmir'de 13 noktada yangın çıktı. İzmir İtfaiyesi 220 araç ve 350 personel ile hızlı bir şekilde yangınlara müdahale etti. Bazı bölgelerde Orman İtfaiyesi, yangın uçakları ve yangın helikopterleriyle eş zamanlı çalışıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ile İZSU Genel Müdürlüğü de su tankerleri ile yangın söndürme çalışmalarına destek verdi.

İzmir Menderes Şaşal Urla Kuşçular Menemen Koyundere yangın

Menderes Şaşal'da orman, Urla Kuşçular ile Menemen Koyundere'de otluk alan, Tire Bülbüldere'de makilik alan, Menemen-Manisa yolu üzerinde, Çiğli Harmandalı'da otluk ve makilik alanda, Bayraklı çevre yolu tünel çıkışında yol kenarındaki otluk alanda, Bornova Işıkkent ormanlık alanda çıkan yangınlar kontrol altına alındı, bazı bölgelerde soğutma çalışmaları sürüyor. 

İzmir Çeşme Germiyan Reisdere yangın

Çeşme ilçesi Germiyan ile Reisdere mahallelerini birbirine bağlayan yol üzerindeki makilik ve zeytinlik alanda çıkan yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Orman Bölge Müdürlüğü, İZSU, Çeşme Belediyesi ekipleri, 1 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı ile müdahale etti. Çeşme’deki yangın kontrol altına alındı, alanda soğutma çalışmaları sürüyor.

Menderes Çamönü’deki yangın kontrol altına alındı

Menderes Çamönü Köyü'nde ise ormanlık alanda çıkan yangına karadan müdahale edildi. Yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları yapıldı. Bazı evler güvenlik nedeniyle tahliye edildi.

İzmir Selçuk Arvalya yangın

Selçuk ilçesi ile Aydın’ın Kuşadası ilçesinin sınırındaki Arvalya mevkiinde, yerleşim yerine uzak ormanlık alanda çıkan yangına İzmir İtfaiyesi ekipleri ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile koordineli bir şekilde müdahale edildi. Havadan ve karadan söndürme çalışmaları yapıldı. Yangına 4 uçak ve 5 helikopter olmak üzere 9 hava aracı ile 18 arazöz, 5 su ikmal, 5 dozer ile müdahale edildi.

Bornova Çamiçi ve Ödemiş Birgi yangın

İzmir İtfaiyesi ve Orman İtfaiyesi ekipleri Bornova Çamiçi Köyü'nde makilik alanda, Ödemiş Birgi'de otluk ve makilik alanda çıkan yangına müdahale etti. İlçe belediyesi de su tankeri ile yangına destek verdi.

İzmir su fiyatları 2024 Temmuz İzmir su zammı detayları belli oldu İzmir su fiyatları 2024 Temmuz İzmir su zammı detayları belli oldu