Son dakika İzmir terör operasyonu 2022… İzmir PKK ve DEAŞ terör operasyonu düzenlendi, 23 kişi gözaltına alındı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütü faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik icra edilen planlı çalışmalar çerçevesinde sosyal medya üzerinden PKK/KCK/PYD/YPG ve sol terör örgütlerini övücü nitelikte ve suç içerikli paylaşımlarda bulunan 13 şüpheliye yönelik İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda operasyon düzenledi. Buca, Konak, Bayraklı, Bornova, Karşıyaka, Menemen ve Menderes ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 13 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şüphelilerin adli işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

İzmir terör operasyonu 2022

İzmir Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'nde bulunan bir evde, Suriye'de DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren ve yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yapan şüpheli şahısların bulunduğu bilgisi alındı. Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığının koordine ve talimatları doğrultusunda dün İzmir İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ve Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen operasyonla belirlenen adreste 16 şüpheli yakalandı.

Söz konusu şüpheliler hakkında yapılan araştırma ve teşhis işlemleri sonucunda 10 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca DEAŞ terör örgütüyle bağlantısı bulunamayan 6 şüpheliye "yasadışı bulunma" suçundan idari işlem yapıldı. Gözaltına alınan şüpheliler, adli makamlara sevk edildi.

son dakika izmir haberleri