İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardım paketi, gıda yardımı 2021, deprem yardım başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bizizmir gıda, erzak ve hijyen paketi yardımı ile deprem yardımı hakkında merak edilenler yanıt buldu.

İzmir 18.02.2021, 16:30 05.04.2021, 21:14
İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardım paketi, gıda yardımı 2021, deprem yardım başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardım paketi, gıda yardımı 2021 ve İzmir deprem yardım başvurusu detayları ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) üzerinden her türlü yardım için başvuru yapılabiliyor. Ayrıca yine İzmir HİM sayfasından daha önce yapılan yardım başvuruları için sorgulama işlemi de yapılıyor. Esnaf Destek Paketi, Vatandaş Destek Paketi ve Askıda Fatura ile ilgili de Bizizmir sayfasına yönlendirme yapılıyor ve yardım yapmak isteyen vatandaşların yardımları bu sayfa üzerinden yardıma muhtaç vatandaşlara ulaştırılıyor. Kısıtlamalar, salgın, sel ve deprem sebebi ile zor zamanlar yaşayan İzmirlilerin yükünü hafifletmek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek için destek paketleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılmaya devam ediliyor. İzmir’in birçok ilçesinde binlerce yardım paketi dağıtıldı. Özellikle gıda ve hijyen paketleri, yardıma muhtaç İzmirlilere ulaştırılıyor. Aynı zamanda salgın ve deprem nedeniyle zor günler yaşayan İzmir esnafı içinde gıda ve hijyen paketleri dağıtılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardım paketi, gıda yardımı ve deprem yardımı almak isteyen vatandaşlar, İzmir HİM ve Bizizmir sayfalarına girerek istedikleri destek türünü seçebiliyor, Ad Soyadı, T.C. Kimlik Numarası, Telefon ve Mail bilgilerini paylaşarak başvuruda bulunabiliyor. İzmir’de askıda fatura yardımları da devam ediyor. Şu ana kadar askıdan alınan fatura adedi 16 bin 190 oldu. Askıda bekleyen fatura adedi ise 15 bin 475 olarak güncellendi. Toplam ödenen fatura tutarı 1 milyon 441 bin 486 TL oldu. Vatandaşlar ödeyemedikleri faturaları da “Askıda Fatura” bölümüne kaydedebiliyor. Ayrıca Askıda İzmirim Kart kampanyası da sürüyor. İmkanı sınırlı öğrenciler için başlatılan kampanyada 271 İzmirim Kart ödemesi yapıldı. 4.903 İzmirim Kart ise askıda bekliyor. Toplam 15 bin 170 TL ödeme yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardım paketi, gıda yardımı 2021

Erzak, gıda ve hijyen paketi yardımları için İzmir HİM ve Bizizmir sayfalarına başvuru yapılıyor. Gerekli bilgiler girildikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından konu inceleniyor ve başvuru alınıyor. Vatandaşlar daha sonra HİM sayfasından başvurusunu sorgulayabiliyor. Erzak yardım paketi ve gıda yardımı 2021 başvuruları devam ediyor. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi engellilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında nakdi yardımlar da yapılıyor. Engelliler için ayrıca su indirimi, ücretsiz toplu ulaşım hizmeti, ücretsiz yaz spor okulları hizmetleri de veriliyor. Bunların dışında deprem ve salgın nedeniyle zor günler yaşayan İzmirliler için belediye tarafından yardımlar yapılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, erzak ve gıda yardım 2021

Yorumlar (3)
Meryem 5 ay önce
Yardim
Sema 4 ay önce
Gida yardiminda bulunmustum iki aydir incelemede gorunuyor ne zaman gelecek acaba cevremde basvuru yapan herkes aldi bu paketi
Iamie 4 ay önce
Yardıma ihtiyacım var 3 tane engeli ye bakıyorum kovid nedeniyle dışarı cikamiyorm