Eylül ayında İzmir’in birçok ilçesinde bisiklet hırsızlığı yapan şahısların hırsızlık anları güvenlik kameralarına takıldı.

GAZİEMİR VE KONAK’TA BİSİKLET HIRSIZLIĞI

İzmir’in Gaziemir ilçesinde meydana gelen hırsızlık vakasında, Celal Yontan isimli vatandaşa ait bisiklet, kimliği belirsiz 5 kişi tarafından çalındı. Hırsızlık anını ise çevredeki güvenlik kameraları kaydetti. Görüntülerde 4 şahsın önden yürüdüğü, diğer şahsın ise bisikleti sürerek götürdüğü görülüyor. Bir diğer hırsızlık vakası Konak ilçesine bağlı Güzelyalı semtinde, 54 sokakta oldu. Müstakil evin bahçesinde kilitli olarak duran bisikletin yanına gelen 2 kişi, bisikletin kilidini kırdıktan sonra bisikleti alarak bahçeden çıktıkları görüntü de çevrede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı.

ÇALINAN BİSİKLETLER AYNI MARKA VE MODELDE

İzmir’in çeşitli ilçelerinden çalınan bisikletlerin marka ve modellerinin birebir aynı olması da dikkat çekici bir ayrıntı oldu. Bisikleti çalınan vatandaşlar emniyet birimlerine giderek şikayetçi oldular. Hırsızlık olayıyla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği bilgisi paylaşıldı.