İzmir'in Spor Toto Süper Lig'deki temsilcisi Göztepe, kuruluşunun 94. yılını dün gerçekleştirilen etkinliklerle kutladı. Büyük coşkunun yaşandığı kutlamalarda 21.55'te Susuzdede Parkı'ndan geri sayımla meşale yandı ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda bulunan binlerce taraftar aynı anda meşale yaktı. Meşaleler, gecenin karanlığını aydınlatırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de kutlamalara katılarak taraftarlara üçlü çektirdi. Yoğunluk nedeniyle emniyet güçleri mesai yaptı. 

GÖZTEPE KUTLAMALARINDA KAN DÖKÜLDÜ 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; her şey sorunsuz şekilde devam ederken tatsız bir olay da yaşandı. Dün gece Güzelyalı Mahallesi 40/1 Sokak'ta, Göztepeli iki taraftar grubu arasında yaşanan sözlü tartışma kavgaya dönüştü. Ellerinde bıçak olan taraftarlar birbirlerine saldırırken 5 kişi yaralandı. Kavgayı gören çevre sakinleri emniyet görevlilerini arayıp ihbarda bulunurken olay yerine sağlık ekipleri de geldi. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan 27 yaşındaki bir taraftarın hayati tehlikesinin bulunduğu, diğer 4 kişinin ise durumlarının ciddi olmadığı belirtildi. 

Saldırganlar henüz yakalanamazken emniyet güçlerinin olayla ilgili çalışmaları sürüyor.