İzmir’de havaların soğuması, hava sıcaklığının eksiye düşmesi ve yüksek bölgelerde etkili olan kar yağışının ardından, Büyükşehir Belediyesi ekipleri kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

24 SAAT TEYAKKUZ, 24 SAAT ÇALIŞMA

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar İzmir’in yüksek bölgelerinde kendini gösterdi. Hava ısısının eksi derecelere düştüğü İzmir genelinde soğuk hava etkili olurken, yüksek bölgelere de kar yağdı. İzmirlilerin sıkıntı çekmemesi için, kar yağan ve yolların kapandığı muhitlere kar müdahale araçlarıyla giden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 24 saat teyakkuz, 24 saat çalışma doğrultusunda tuzlama, küreme ve yol açma çalışmaları yaptı.

3 GÜNDE 850 TON TUZLAMA

Kar kaplı yolları kar araçları ile açan ekipler, İzmir’in genelinde yollara yapılan 850 ton tuzlama ile de 3 gündür çalışmalarını sürdürüyor. İzmir’in ilçelerinden gelen tuz taleplerine de kayıtsız kalmayan ekipler, ihtiyaç duyan ilçe belediyelerine tuz veriyor.

İLÇELER UNUTULMADI

Bornova, Kemalpaşa, Beydağ, Tire, Kiraz, Ödemiş, Karabağlar, Bergama ve Karşıyaka ilçelerinde etkili müdahalelerle vatandaşların mağdur olmasını önleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yol açma, tuzlama çalışmalarının yanı sıra hazırda bekleyen kar ekipleriyle de kar yağışından şehrin olumsuz etkilenmemesi için teyakkuzda bekliyor.