İzmir’de hayatı felç eden, metrekare başına İzmir için rekor sayılacak 125 kilogramın düştüğü, su baskınlarına, devrilen ağaçlara, uçan çatılara, kapanan altgeçitlere, demiryolu hattına düşen kaya parçalarına, ulaşımın aksamasına sebep olan yağmur ve şiddetli fırtına, şehir genelinde olumsuz tablolar ortaya çıkardı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ, ALTGEÇİTLER KAPANDI, AĞAÇLAR DEVRİLDİ

İzmir’de 2 gündür sağanak halinde yağan yağmur ve şiddetli fırtına hayatı felç etti. Şehir genelinde su baskınlarının olduğu ve alt geçitlerin, bazı yolların su baskınlarından dolayı kapandığı, araçların göl haline gelen su baskınlarında kaldığı rapor edildi. Konak’ta sağanaktan dolayı kapanan bir alt geçitte, Bornova’da göl haline gelen bir yolda araçlar mahsur kaldı. Karşıyaka’da şiddetli fırtına sebebiyle devrilen bir ağaç yolda park halindeki araçlarda maddi hasara sebep olurken, itfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale etmesiyle kaldırıldı.

TREN HATTINA KAYA PARÇASI DÜŞTÜ, ULAŞIM AKSADI

Buca’da tren hattına kaya parçası düştü ve bir tren kaya parçasına çarparak arızalandı. Trenin çekilme süresince İZBAN’da seferlerin aksadığı bildirildi. İzmir’in tüm ilçelerinde su baskınlarına, kapanan yollara ve birçok olumsuzluğa sebep olan yağmur ve şiddetli fırtınaya İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri müdahale ediyor. İtfaiye ekipleri, İZSU ve diğer acil müdahale ekipleriyle şehir genelindeki olumsuz durumlara müdahale eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, oluşabilecek tüm olumsuzluklara hazır olduklarını ve hemen müdahale edebilmek için hazır olduklarını bildirdi.

YAĞMUR VE ŞİDDETLİ FIRTINA DEVAM EDECEK

İzmir’de hava durumu uzmanları yağmur ve fırtınanın birkaç gün daha devam edeceğini bildirdi. Şubat başına kadar yoğun yağmur ve yer yer fırtınanın görülebileceğini rapor eden uzmanlar, son yılların en yağışlı, fırtınalı zamanlarına hazır olmamız gerektiğini söyledi.