İzmir’e gelen ve geldikleri noktaya değil de başka bir yere seyahat edecek olup İzmir’den nerelere uçak bileti bulabileceklerini öğrenmek isteyen ya da İzmir’de yaşayıp gitmeyi planladığı yere aktarmasız uçuş olup olmadığını merak edenler için bu bilgilere ulaşmak artık çok daha kolay.

Uçak bileti ve havayolu tarifeleri karşılaştırma sitesi ucuzucuyorum.com, İzmir’den havayolu seyahati yapacak olanlar için İzmir çıkışlı olarak uçak bileti bulabilecekleri yerlerin ve uçuş düzenleyen havayolu firmalarının tam bir listesini  yayınladı.

Peki İzmir’den nerelere ve nerelerden İzmir’e yolcu uçuşları düzenleniyor?

Listeye göre İzmir’den Türkiye içinde 25 şehire , Türkiye dışında 23 ülkenin 78 şehrine aktarmasız uçuşlar bularak seyahat etme imkanı var.

Yurtiçinde İstanbul 1.

Yazının devamında İzmir’den gerçekleşen tüm uçuşlar arasında en fazla sefer düzenlenen şehir açık ara farkla İstanbul. Verilere göre İzmir’den İstanbul’a ayda toplam 785 tarifeli uçuş bulunuyor.

İstanbul’u ayda 152 uçuş ile başkent Ankara, ayda 97 tarifeli uçuş sayısıyla Adana takip ediyor.  Buna göre İzmir’den bu iki şehire düzenlenen toplam uçuş sayısı İstanbul’a düzenlenen uçuş saysısının yarısına dahi ulaşamıyor.

Dış Hatlarda İlk 3 Sıra Almanya’nın

İzmir’den yurtdışına uçuşlarda bariz şekilde gurbetçi etkisi belli oluyor. Dış hat uçuşlarında en sık kullanılan ilk 3 rota , Almanya’nın Düsseldorf , Frankfurt ve Münih olurken bu üçünü ayda 24 direkt uçuş ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü izledi.

Haftasonu Nereye Kaçsak?

Siz de eğer haftasonu planı yaparken en çok kafa karıştıran ve zorlandığınız konulardan birisi de aktarmasız olarak nerelere uçabileceğiniz bilgisiyse artık İzmir’den nerelere uçuş olup olmadığını tek yerden öğrenmek oldukça kolay.

İzmir’den yurtiçinde ve yurtdışında nerelere uçuş olduğunu en güncel haliyle öğrenmek isteyenler ucuzucuyorum uygulamasının ucuzucuyorum.com/izmir-kalkisli-ucuslar bağlantısını ziyaret ederek bu bilgilere ulaşabilir.

İzmir’e gelmek için uçuş arayanlar ise uygulamanın ucuzucuyorum.com/izmir-ucak-bileti sayfasını kullanabilirler. Ayrıca yalnız İzmir için değil tüm şehirlerden nerelere uçabileceğiniz bilgisi de uygulamanın ilgili sayfalarında bulunuyor.