İzmir Göztepe Başkanı Mehmet Sepil istifa etti, Mehmet Sepil kimdir?

İzmir Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, başkanlık görevi ve yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Mehmet Sepil kimdir sorusu yanıt buldu.

Spor 21.03.2022, 17:46
İzmir Göztepe Başkanı Mehmet Sepil istifa etti, Mehmet Sepil kimdir?

Son dakika İzmir spor haberleri... İzmir Göztepe Başkanı Mehmet Sepil Göztepe Spor Kulübü başkanlık görevi ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinden istifa etti. Mehmet Sepil kimdir sorusu yanıt buldu. Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Göztepe’de şok bir gelişme yaşandı. Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yazılı bir açıklama yaparak istifa ettiğini duyurdu.

İzmir Göztepe Başkanı Mehmet Sepil istifa etti

Mehmet Sepil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “8 yıldır büyük bir onurla yürüttüğüm Göztepe Spor Kulübü Başkanlık görevimden ve yönetim kurulu başkanlığı görevimden bugün itibarıyla istifa ettim. Göztepe Spor Kulübü’nün sorumluluklarını devralacak yeni bir yönetim oluşmasında tek önceliğim ve hassasiyetim kulübümüzü yeni bir heyecanla şu an bulunduğu konumdan daha iyi noktalara getirebilecek olmasıdır.”

Mehmet Sepil, Göztepe Spor Kulübü'nü 6 Haziran 2014 tarihinde kulübün eski sahibi Hüseyin Altınbaş’tan devralmıştı. Sarı-kırmızılı kulübü, 2. Lig’deyken devralan Sepil, ilk sezonunda şampiyonluk yaşayarak 1. Lig’e çıkmıştı. Yaklaşık 2 sezon 1. Lig’de mücadele eden Göztepe, Mehmet Sepil başkanlığında 2017-2018 sezonunda 13 yıllık Süper Lig özlemine son vermişti.

Sepil, tesis olarak da Göztepe’ye önemli katkılar verdi. Urla ilçesinde bulunan Adnan Süvari Tesisleri’ni kulübe kazandıran Sepil, 2020 yılının başlarında ise Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışıyla Göztepe’nin uzun yıllardır yaşadığı stadyum hasretine son vermişti.

İzmir Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil kimdir?

İzmir Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil 1955 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İşadamı, inşaat mühendisi ve Göztepe Spor Kulübü’nün 46. Başkanıdır. Aynı zamanda Kulüpler Birliği'nde 2019-2021 yılları arasında başkanlık yapmıştır. 2014 yılında Göztepe'yi 7,5 milyon dolar karşılığında satın almış ve kulübün bütün borçlarını üstlenmiştir. Kulüp içerisinde ciddi bir yapılandırma başlatmıştır. 3 yıl içerisinde Göztepe'yi 2. Lig'den, Süper Lig'e çıkarmış ve kulübün 14 yıllık Süper Lig hasretine son vermiştir.

Mehmet Sepil, kulübün birçok giderini kendi cebinden karşılamaktadır. Ek olarak 50'ye yakın yeni futbol okulu, 3 yeni ürün mağazası (Store), Urla Yelken Tesisleri, Adnan Süvari Tesisleri, Büyük Göztepe Akademisi ve Gürsel Aksel Stadyumu'nun açılışlarını ve temel atma işlemlerini yapmış, bütün projelere zemin oluşturmuştur. Küçüklüğünden beri Göztepelidir ve çocukluğu Göztepe kulüp binasının yanında geçmiştir.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)