Kuruluş Osman Bala Hatun kim oynuyor, gerçek adı ne, Özge Törer boyu kaç, oynadığı diziler

Kuruluş Osman dizisinde Bala Hatun karakterini canlandıran oyuncunun kim olduğu, gerçek adı, Özge Törer’in kim ve nereli olduğu ile yaşı ve boyu ortaya çıktı.

TV - Magazin 06.10.2021, 16:00 06.10.2021, 16:04
Kuruluş Osman Bala Hatun kim oynuyor, gerçek adı ne, Özge Törer boyu kaç, oynadığı diziler

ATV kanalında Çarşamba akşamları yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, oyuncuları ve konusu ile dikkat çekiyor. Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Özge Törer, merak edilen isimlerin başında geliyor. Kuruluş Osman Bala Hatun kimdir? Gerçek adı ne? Özge Törer kimdir nereli? Özge Törer’in yaşı ve boyu kaç? Soruları günün trendleri arasında yer alıyor.

Kuruluş Osman dizisinde Burak Özçivit (Osman Bey), Erkan Avcı (Nikola), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun Hatun), Emre Basalak (Gündüz), Burak Çelik (Kongar), Ahmet Yenilmez (Demirci Davud), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Yiğit Uçan (Boran), Buse Arslan Akdeniz (Aygül) ve Çağrı Şensoy (Cerkutay) birlikte rol alan genç oyuncu Özge Törer’e ve canlandırdığı karaktere haberimizde yakından bakacağız.

Kuruluş Osman Bala Hatun kim oynuyor gerçek adı ne?

Kuruluş Osman dizisinde Bala Hatun karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Özge Törer’dir. Tam adıyla Rabia Bala Hatun, Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey’in eşi olarak biliniyor. Şeyh Edebali’nin kızı ve Aladdin Paşa’nın annesi olan Bala Hatun’un kabri Bilecik’te bulunuyor.

Oyuncu Özge Törer kimdir?

Kuruluş Osman dizisiyle bir anda dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu Özge Törer’in 20’li yaşlarının başında olduğu biliniyor. Üniversite eğitimi devam eden, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi’nde Sahne Sanatlı Bölümü’nde eğitim gören Özge Törer, 4. Sınıfa devam ediyor. Farklı spor dallarıyla yakından ilgilenen Özge Törer, sosyal medyayı da aktif kullanan isimler arasında yer alıyor. Kuruluş Osman dizisi seçmelerine katılan Özge Törer, Bala Hatun karakteriyle dizide yer alıyor.

özge törer evli mi, sevgilisi kim

Yorumlar (0)