Son dakika İzmir haberleri… Uluslararası 12 yaş altı İzmir Kupası 2023 detayları ortaya çıktı. İzmir U12 Cup ne zaman başlıyor? sorusu yanıt buldu. Katılımcı ekiplerin A takım futbolcuları tarafından imzalanacak formalar açık artırma ile satılacak ve elde edilen gelir depremzedelere bağışlanacak.

İzmir U12 Cup 2023 ne zaman başlıyor?

İzmir U12 Cup 2023 7 Nisan'da başlıyor. Turnuva, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 7-9 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. İzmir, 7-9 Nisan tarihleri arasında futbolda “Uluslararası 12 Yaş Altı İzmir Kupası”na ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Altınordu Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile düzenlenecek organizasyonda 20 ülkeden 42’si yabancı 72 takım ve yaklaşık bin 500 sporcu mücadele edecek. Turnuva Altınordu Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yapılacak.

İzmir güreş müsabakalarında Aliağalı güreşçiler 14 madalya kazandı İzmir güreş müsabakalarında Aliağalı güreşçiler 14 madalya kazandı

Uluslararası 12 yaş altı İzmir Kupası 2023

Türkiye’de ve Avrupa’da aktif ve profesyonel olarak futbol oynayan birçok sporcunun geçmişte keşfedilmesini sağlayan Uluslararası 12 yaş altı İzmir Kupası 2023 final müsabakası 9 Nisan 2023 tarihinde olacak.  Organizasyonla çocukların spor yapmaya teşvik edilmesi ve dünyanın dört bir yanından gelen akranlarıyla eğlenceli vakit geçirmeleri amaçlanıyor. Sporda fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentteki tüm amatör spor kulüpleri arasında düzenlenen yerel organizasyonda final oynayan iki takım turnuvada oynamaya hak kazanarak dünyanın önde gelen temsilcileriyle mücadele etme imkanı bulacak.

Dünya devleri de yer alıyor

Organizasyon Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor, Bayern Münih, Juventus, PSG, Ajax, Porto gibi tanınmış kulüplere ev sahipliği yapacak. 72 takımın getirdiği 72 forma tüm A takım futbolcuları tarafından imzalanacak. Formaların turnuva sonrasında Altınordu Spor Kulübü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açık artırma ile satılması hedefleniyor. Elde edilen gelir depremzedelere bağışlanacak.

U12 İzmir Cup 2023 ne zaman? U12 İzmir Cup 2023 katılacak takımlar belli oldu U12 İzmir Cup 2023 ne zaman? U12 İzmir Cup 2023 katılacak takımlar belli oldu