Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 2023 başvuruları başladı. Seçimler İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı, Kültür ve Şube Müdürü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğü temsilcisi, Zeynep Nutku, Semih Çelenk ve Ece Doğan’dan oluşan seçici kurul tarafından yapılacak. 10 Ocak 2023 tarihinde açılan başvurular 20 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 2023

41. Hülya - Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali için başvurular başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü tarafından bu sene 41.si organize edilecek olan Hülya - Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali her sene olduğu gibi yine 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak. Festival, 10 Nisan 2023 tarihine kadar İzmirlileri yerel, ulusal ve uluslararası pek çok oyun ile buluşturacak.

İzmir Tiyatro Festivali 2023 başvuruları

41. Hülya - Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nde yer alacak oyunlar İzmirArt’a yapılan başvurular arasından seçilecek. Son başvuru tarihi 20 Ocak 2023 olacak.