EÜ Tıp Fakültesi’nde yeni laboratuar açıldı

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Patoloji bölümüne 15 Milyonluk yüksek standartta laboratuar kuruldu.

İzmir 14.08.2019, 20:38 14.08.2019, 20:40
EÜ Tıp Fakültesi’nde yeni laboratuar açıldı

İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 15 Milyon TL değerinde ve dünya standartlarına eş değerde kurulan laboratuarın açılışı yapıldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak açılışa katılarak önemli mesajlar verdi. Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı’nda yapılan faaliyetler hakkında bilgi alan Rektör Budak, EÜ Hastanesi’nin geçtiğimiz haftalarda en kaliteli hastaneler listesine girdiğini hatırlattı ve EÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kurulan laboratuarların bu başarının önemli bir ayağı olduğunu dile getirdi.

15 MİLYONLUK YATIRIM YAPILDI

Kalabalık bir akademisyen ekiple gerçekleştirilen açılış törenine ayrıca çok sayıda davetli katıldı. Burada bir konuşma yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, EÜ’ye yeni bir laboratuar kazandırdıklarını, laboratuarın kurulmasında özel sektörün önemli bir yeri olduğunu kaydetti. Özel teşebbüsle işbirliği yapılarak 15 milyonluk bir yatırımın ortaya çıktığını ve ekipmanlar ile cihazların alındığını söyleyen Rektör Budak, zaman içerisinde bu paranın firmaya geri ödeneceğini dile getirdi. EÜ Tıp Fakültesi yetkililerinin, ekonomik zorluklara rağmen bölge halkının sağlığını düşünerek bu projeleri hayata geçirdiğini kaydeden Budak, laboratuarın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

DİJİTAL ALTYAPIYA GEÇİLECEK

Patoloji laboratuarı için yeni projeler üretmeye devam edeceklerini söyleyen Rektör Necdet Budak, patolojide dijital bir altyapıya geçmek için plan yaptıklarını, teşhisler ve tanılar için uluslararası bir platform kurulacağını dile getirdi. Laboratuarın hayırlı olmasını dileyen Budak, EÜ Rektörü olarak bu projelere desteklerinin tam olduğunu ifade etti. Yeni laboratuara kurulan ekipmanlarla daha hassas incelemeler ve işlemler yapılabilecek. Ayrıca laboratuarda eğitim konusunda da içerikler oluşturulacak ve laboratuarda yapılanlar sisteme direkt aktarılacak.

Yorumlar (0)
31°
açık
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:22
İkindi 17:15
Akşam 20:45
Yatsı 22:25