İzmir Ege Üniversitesi 2020’nin en iyi üniversiteleri arasında

İzmir Ege Üniversitesi, 50 yıldan fazla, 80 yıldan az faaliyet yürüten üniversitelerin değerlendirildiği listede dördüncü oldu.

Güncel 29.06.2020, 15:27
İzmir Ege Üniversitesi 2020’nin en iyi üniversiteleri arasında

Times Higher Education tarafından 2020 yılının En İyi Altın Çağ Üniversiteleri listesi yayınlandı. İzmir Ege Üniversitesi listede dördüncü sırada yer aldı. 50 yıldan fazla, 80 yıldan az sürede faaliyet gösteren üniversitelerin değerlendirildiği listede dördüncü olan Ege Üniversitesi, 4’üncülüğü Ankara Üniversitesi ile paylaştı. İzmir Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin dördüncü olarak büyük bir başarıya imza attığını dile getirdi. Ege Üniversitesi’nin 65 yıllık bir üniversite olmasına karşın hala genç bir üniversite gibi dinamik bir yapıda olduğunu ve çalışmaktan asla yorulmadıklarını ifade eden Rektör Budak, araştırma üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerledikleri bir süreçte, Ege Üniversitesinin birçok kurum ve kuruluş tarafından derecelendirildiğini ve başarılarına yenilerini eklemeye devam ettiğini söyledi.

“ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”

İzmir Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin dünya üniversiteleri arasında yer alması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceklerini dile getirdi. Yapılan sıralamada Ege Üniversitesi öğretim kategorisinde 17.2, araştırma kategorisinde 10.2 puan, sanayi kategorisinde 37.9, uluslararası kategoride 22.1 puan aldı ve atıf etkisinde 13.5 puanın sahibi oldu.

Yorumlar (0)