Afyon Bolvadin’de kaçak define kazısı yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü’ye soruşturma açıldı

Afyon Bolvadin’de bir mezarlıkta kaçak define kazısı yaparken yakalanan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görevli profesör Mevlüt Güllü ile ilgili üniversite yönetimi idari soruşturma başlattı.

Güncel 15.03.2022, 13:41
Afyon Bolvadin’de kaçak define kazısı yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü’ye soruşturma açıldı

Son dakika Afyon haberleri Afyon Bolvadin’de kaçak define kazısı yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü’ye soruşturma açıldı. AKÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, konunun üniversite yönetimini derinden üzdüğü kaydedildi.

Açıklamada, “Konuyla ilgili yayınlanan haberleri ihbar kabul eden Üniversite yönetimimiz, akademisyenliğin onur ve vakarına yakışmayan bu menfi olayda adı geçen öğretim üyesi hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde idari işlem başlatmıştır. Üniversitemizin, tasvip edilemeyecek biçimde isminin medyada yer almış olması, büyük bir aile olan kurumumuzun her bir ferdini derinden üzmüştür.” ifadelerine yer verildi.

Define kazısı yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü’ye soruşturma

Afyon Bolvadin ilçesindeki eski mezarlıkta izinsiz kazı yaparak define arayan 4 kişiden birinin profesör olduğu ve gözaltına alınarak ifadesinin ardından serbest bırakılan profesörün Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) görev yaptığı ortaya çıkmıştı. AKÜ Harita Mühendisliği Bölümü’nde Jeodezi BD olarak görev yapan Prof. Dr. Mevlüt Güllü hakkında açılan idari soruşturmanın ilerleyen günlerde sonuçlanması bekleniyor.

son dakika izmir ege bölgesi haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)