Anadolu Kartalları filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları yönetmeni kim hangi kanalda?

TV ekranlarında yayınlanan Anadolu Kartalları filminin çekildiği yer, çekim yeri, kaç yılında çekildi, oyuncu kadrosu isimleri, yönetmeni ve hangi kanalda oynuyor soruları yanıt buldu.

Güncel 15.06.2022, 23:14 15.06.2022, 23:23
Anadolu Kartalları filmi nerede çekildi ne zaman çekildi oyuncuları yönetmeni kim hangi kanalda?

Televizyon ekranlarında sinemaseverler ile buluşacak olan Anadolu Kartalları filminin yayın ve çekim detayları araştırılıyor. Anadolu Kartalları filmi nerede çekildi, Anadolu Kartalları filmi ne zaman çekildi, Anadolu Kartalları filmi oyuncuları isimleri, Anadolu Kartalları filminin yönetmeni kim, Anadolu Kartalları filmi hangi kanalda oynuyor sorularının yanıtları ortaya çıktı.

Senaryosunu Hakan Evrensel’in Ömer Vargı, Erol Hızarcı, Hakan Evrensel ve Gökhan Sözeri’nin hikayesinden uyarlayıp yazdığı filmin yapımcısı Murat Akdilek oldu. Anadolu Kartalları filminin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, Ekin Türkmen, Alper Saldıran, Hande Subaşı ve İsmail Filiz var.

Filmin müziklerini Ozan Doğulu ile Kenan Doğulu hazırladı. Anadolu Kartalları filmi dram, macera, romantik ve gençlik kalebet türlerinde Filma-Cass ve Fida Film tarafından çekildi.

Anadolu Kartalları filmi ne zaman çekildi?

Anadolu Kartalları filmi 2011 yılında çekildi. Türkiye’de 28 Ekim 2011 tarihinde vizyona girerek sinemaseverler ile buluştu. Almanya, Hollanda, Avusturya ve Belçika’da 3 Kasım 2011 tarihinde vizyona girdi. 86 dakika süren film 10 milyon dolar bütçe ile çekildi. Vizyonda kaldığı süre boyunca 1 milyon 195 bin 129 kişi tarafından izlendi ve 10 milyon 329 bin 587 TL hasılat elde etti.

Anadolu Kartalları filmi nerede çekildi?

Anadolu Kartalları filmi Konya, Eskişehir ve İzmir’de çekildi. Filmin çekimlerinin bir bölümü Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda, bir bölümü İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü’nde, bir bölümü Eskişehir Hava Hastanesi’nde ve bir bölümü de İzmir’in Foça ilçesinde yapılmıştır. Filmin çekimleri için Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında bulunan dev bakım hangarına "Bluebox Stüdyo" kuruldu. Bu stüdyo Türk sinema tarihinde bir ilk olma özelliğine sahiptir. 75 metre uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğinde kurulan bu özel çekim alanında eğitim uçakları ve savaş uçaklarının yakın plan çekimleri gerçekleştirildi.

Anadolu Kartalları filminin yönetmeni kim?

Anadolu Kartalları filminin yönetmeni Ömer Vargı’dır. Anadolu Kartalları filmi Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. Yıl anısına çekildi. Ayrıca filmde, Türk Hava Kuvvetleri'nin 100. yılına özel olarak tasarlanmış F-16 Fighting Falcon uçağının Solo Türk versiyonu da tanıtıldı.

Anadolu Kartalları filmi hangi kanalda oynuyor?

Anadolu Kartalları filmi TRT 1 kanalında oynuyor. 15 Haziran akşamı saat 23.45’de yayınlanacak olan film, yıldızlar geçidine sahne olacak. Filmin müzikleri 50 kişilik Orkestra İstanbul tarafından canlı olarak İmaj Stüdyoları'nda kaydedildi. Filmde Kenan Doğulu'nun Güle Güle isimli parçası yer aldı. Filmin müzikleri içerisinde ayrıca Manga'ya ait iki şarkı da yer alıyor.

Anadolu Kartalları filmi oyuncuları isimleri

 • Engin Altan Düzyatan - Kemal Tanaçan
 • Çağatay Ulusoy - Onur
 • Özge Özpirinçci - Ayşe Dinçer
 • Hande Subaşı - Burcu
 • Alpay Atalan - Mustafa Hızarcı
 • Alper Saldıran - Fatih Karakuş
 • Ekin Türkmen - Özlem
 • İsmail Filiz - Tunç Sözeri
 • Şevket Çoruh - Naci Dizdar
 • İlhan Şeşen - Mehmet (Onur'un Babası)
 • Ediz Hun - Hava Kuvvetleri Komutanı
 • Filiz Taçbaş - Neşe (Onur'un Annesi)
 • Ayşe Tunaboylu - Filiz (Ayşe'nin Annesi)
 • Nazenin Tokuşoğlu - Elif (Fatih'in Kız Arkadaşı)

Anadolu Kartalları filmi oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler var;  İlker Elibol - Mustafa Hoca, Fulden Akyürek - Ayşe Hoca, Emre Aksoy - Fatih Hoca, Bertan Diriklioğlu - Tunç Hoca, Serkan Şenalp - Cevdet Toprak, Çetin Özkan - Cevdet Baba, Cem Uslu - Genç Makinist Asb. - Orhan Aydın - Konya Üs Komutanı - Tuncay Beyazıt - Çiğli Üs Komutanı, Ümit Belen - Çiğli Üs Komutanı, Cüneyt Sayıl - Cüneyt Bilgin, Todd Sells – John, Ersin Duymazlar - Türk Yıldızı Binbaşı. Bahadır Uygun - Türk Yıldızı Yüzbaşı, Özgür Özgençer - Özgür Söğüt, İlker Kurt - İlker Kuruoğlu, Betül Tuna - Ayşe (Çocuk), Batuhan Çakır - Kemal (Çocuk), Buğra Gezgin - Onur (Çocuk).

Yorumlar (0)