Canan Arıtman neden öldü hastalığı nedir Canan Arıtman kimdir nereli?

Eski CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman, 72 yaşında hayatını kaybetti. Canan Arıtman kimdir, hayatı, neden vefat etti soruları yanıt buldu.

Güncel 07.05.2022, 15:56
Canan Arıtman neden öldü hastalığı nedir Canan Arıtman kimdir nereli?

Son dakika İzmir haberleri… Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. ve 23. dönem İzmir Milletvekili Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Canan Arıtman, 72 yaşında hayatını kaybetti. Canan Arıtman neden öldü hastalığı nedir neden vefat etti sorularının yanıtı ortaya çıktı. Canan Arıtman kimdir nereli kaç yaşında soruları yanıt buldu.

Canan Arıtman'ın, 8 Mayıs Pazar günü, Karşıyaka Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde, öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yıllarca milletvekilimiz olarak mücadele eden kıymetli büyüğümüz 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine ve partimize başsağlığı diliyorum" açıklamasında bulundu.

Canan Arıtman neden öldü hastalığı nedir?

Eski CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman’ın neden öldüğü ve hastalığı hakkında bir açıklama yapılmadı. CHP’li isimler sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajları yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi; “Milletin Meclisi’nde İzmirimizin temsilcisi olmuş, 22. ve 23. dönem milletvekilimiz Canan Arıtman'ı yitirmenin hüznünü yaşıyoruz. Mücadeleci ve renkli kişiliğiyle örnek olmuş kıymetli Arıtman'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve parti örgütümüze başsağlığı dilerim” sözleri ile üzüntüsünü dile getirdi.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, "İzmirimizin ve partimizin en renkli siyasetçilerinden sevgili Canan Arıtman’ı kaybettik. Neşesi, inatçı mücadelesiyle hatırlayacağım. Allah rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine, CHP büyük ailemize baş sağlığı dilerim" mesajını paylaştı. CHP Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Özgür Özel, “Yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntü ile öğrendiğimiz 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilimiz Canan Arıtman'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” mesajını paylaştı.

Canan Arıtman kimdir nereli?

Eski CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman 1 Ocak 1950 Ankara doğumludur. Canan Arıtman aslen Ankaralıdır. İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan, aynı üniversitede Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlayan Arıtman, bir süre serbest doktorluk yapmıştır.

İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesi olan Arıtman, Karşıyaka Soroptimist Kulüp İş ve Meslek Kadınları Derneği Başkanı, Kadın Hakları Derneği İzmir Şubesi Kurucu Üyesi olarak çalıştı.

TBMM 22. ve 23. Dönem İzmir Milletvekilliği yapan Canan Arıtman evlidir ve 2 çocuk annedir. Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. 2008 yılı Aralık ayında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün etnik kökeni hakkında bir polemik başlatarak gündeme gelmişti. 7 Mayıs 2022'de İzmir'de hayatını kaybetti.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)