Gözaltı Dolgusu ile Göz Çevrenizi Tazeleyin!

Gözaltı dolgusu nedir, gözaltı ışık dolgusu ve uygulamasında hangi teknikler kullanılır ve kalıcılığı nedir soruları Op. Dr. Leyla Arvas tarafından yanıtlandı.

Güncel 05.05.2022, 18:31
Gözaltı Dolgusu ile Göz Çevrenizi Tazeleyin!

Yüzümüzün en dikkat çeken yerlerinden biride gözlerimizdir. Gözlerimize ifade katan ise göz çevremiz ve göz altı bölgemizdir. Gözaltı bölgemiz aynı zamanda en çabuk kırışabilen ve yaşlanma etkisinin ilk gözlemlendiği yerdir. Yorgun gösterebilen gözaltımız için son dönemde tercih edilen en başarılı uygulama gözaltı dolgusudur.

Göz altı dolgusuyla ile ilgili sorularınızı Dr. Leyla Arvas’a sorduk!

Gözaltı dolgusu nedir?

Göz altımız ve gözlerimizin alt kısımlarında yer alan bölgelerdeki derinin zamanla gerginliğini ve canlılığını kaybetmesine bağlı oluşan çökmelerin dolgu ile doldurulması işlemidir.

Göz altı bölgemiz çevresindeki burun göz kapağı ve yanak bölgelerimiz de dahil olmak üzere canlılık katan bir işlemdir. Bu uygulama için sağlıklı hyalüronik asit içerikli dolgular kullanılır.

Göz çevresinde zamanla oluşan morluklar cansız bir yüz ifadesi oluşturur. Uygulama kırışıklıklar üzerinde de mucizevi etkiler yaratır. Göz altındaki hafif ve orta dereceli morluklarda göz altı dolgusu çok etkili bir uygulamadır.

Göz altı ışık dolgusunu hangi durumlar için kimler yaptırabilir?

Göz altı ve çevresindeki kaybolan hacim ve canlılığı yeniden dolgu maddesiyle uyarıp gererek cilt tonunuza uyumlu hale getirir. Gözaltındaki görünümünün tazelenmesi hemen fark edilir.

Gözaltı dolgusu için kullanılan dolgu vücudumuz da bulunan doğal bir madde olan hyaluronik asit kullanılır. Böylelikle dolgunun cildimize uyumu ve etkisi işlem ardından hemen farkedilir.

Kullanılan kozmetik ürünlerin göz altında oluşan morluklar ve şişlikler için yeterli gelmemektedir. Göz ve çevresi için oluşan yorgun cansız görüntü için gözaltı ışık dolgusu tercih edilmektedir.

Göz altındaki koyu kararmış görüntü göz kapağı ve altında oluşan şişkinliği minimum düzeye indiren bir işlemdir.

Göz altında farkında olmadan oluşan çökme ve morluklar kişiyi daha yaşlı ve solgun görünmesini sağlar. Göz altı torbalarının oluşma nedeni ise genetik stres genellikle uyku düzensizliği ve sağlıksız yaşam şeklidir.

Göz altındaki yorgunluk stres ve genetik faktörden kaynaklı belirtiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha fresh ve genç bir görünüm için göz altı ışık dolgusu uygulamasından yararlanılır.

Gözaltı Dolgusu Operasyonu Gözaltı Dolgusu Nedir

Göz altı ışık uygulamasında hangi teknikler kullanılır?

Göz altındaki gözyaşı çukurundaki hacim kaybına sebep olan yerin doldurulması bu işlem sayesinde gerçekleşir ve dolgun sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Göz altı dolgu uygulamasının enfeksiyon riskini engellemek amaçlı öncelikle cilt temizlenir. Ardından ince hayalet enjekte iğnesiyle yavaşça belirlenen bölgeleri doldurma işlemi ile tamamlanır.

Göz altı ışık dolgusu kadınlara ve aynı zamanda erkeklere de uygulanır. Göz altı ışık dolgusu işlemi deri altına değil kemiğin üstüne uygulanan bir işlemdir.

Göz altına istenildiği takdirde göz kapağına ve hyaluronik asit dolgusu enjekte edilir. Bu dolgu deri altındaki uygun bölgeye uygulandığında deriye parlaklık dolgunluk kazandırır.

Göz altı ışık dolgusu istenilen uygun bölgenin büyüklüğüne ve bu bölgenin ne kadar dolguya ihtiyacı olduğu uzman hekimler tarafından belirlenir. Dolayısıyla kişinin cildinin ihtiyacına ve işlem dolgu miktarına göre değişir.

Gözaltı dolgusu gün içerisinde yapılabilen basit ve güvenilir bir işlemdir. İşlem ardından 2-3 gün boyunca göz altlarında hafif kızarık görülebilir göz altı ve çevresinde farkedilir aydınlanma görülür.

Göz altı ışık uygulamasının kalıcılığı ne kadar süredir?

Göz altına uygulanan dolgu vücudumuzda diğer dolgu için tercih ettiğimiz dudak alın gibi çok fazla kullanmadığımız bir bölge olduğundan kalıcılığı daha fazladır.

İşlemi yapan ve doğru noktaya uygulayan uzman hekim işlemin başarısı adına önemli bir etkendir. Bunun yanı sıra işlemde kullanılan dolgu maddesi de kalıcılığı hususunda önemlidir.

Göz altı dolgusu uygulamanın hemen ardından sonuçları farkedilebilen bir işlemdir. Uygulamanın tekrar sayısı işlemin kalıcılığı konusunda önemlidir.

Uygulama enjekte işlemiyle uygulanır. Doğru dolguyla uygun noktaya yapılan dolgu uygulamasının 10-15 ay süreyle uzun süreli kalıcılığı bulunmaktadır.

Göz altı dolgu uygulaması yaklaşık olarak 5-10 dakika alan bir işlemdir. Uygulama esnasında talep edildiği takdirde lokal anestezi kremi uygulanabilir.

Ameliyat gibi genel anestezi gerektirmeyen ve gün içerisinde kolayca yaptırılabilen gençlik uygulaması paketlerine dahil çokça tercih edilen bir işlemdir.

Göz altı dolgusu kaç yaşından itibaren yapılabilir?

İşlemi 18 yaşından büyük tüm kadın ve erkekler rahatlıkla tercih edebilir. Kullanılan dolgu maddesi vücudumuzdaki kolajen maddesini içerdiği için oldukça güvenilirdir.

İşlem adına en önemli nokta uygulamanın nerede ve hangi uzman hekim tarafından yapılacağıdır. İşlemi yapacak kişinin işlem deneyimi olan kişi olması çok önemlidir.

Göz altı dolgusu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Gözaltı dolgusu uygulanan dolgunun kaliteli ve güvenilir olması çok önemlidir. Uygulama öncesi hekiminiz ile detaylı bir muayane ve yönlendirme işlemin başarısını arttırır.

Hamile ve emzirme dönemi diyabet hastaları cilt enfeksiyonu olanlara kan pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerde oluşabilecek her türlü komplikasyon açısından önerilmez.

İşlem ardından uygulama bölgesi yıkanmamalı ağır spor yapılmamalı bunun yanı sıra aşırı sıcak alanlardan uzak durulmalı ve direkt olarak güneşe maruz kalınmaması önerilir.

İşlem ağrısız ve güvenilirdir dolayısıyla uygulama sonrası da aynı şekilde ağrı hissi oluşturmaz. İşlem sonrasında normal yaşamınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

Gözaltı Dolgusu Operasyonu Gözaltı Dolgusu Nedir

Op. Dr. Leyla Arvas Göz altı dolgusunun ilk seansta işlemin verdiği etkiyi şöyle özetliyor:

Gözaltı dolgusunda ilk tek seans sonrasında istenen görüntü elde edilir. Ardından kontrole gelindiğinde gerektiğinde talep üzerine ikinci seans da uygulanabilir.

Günlük temponuz da her gün uygulanan kozmetik ürünlerin kalıcı olmayan etkisini göz altı dolgusu işlemi tek bir seansla göz altına ve çevresine kattığı aydınlığı canlılığı ve hacmi geri kazandırır.

Göz altı ışık dolgusuna ek olarak uzman hekiminizin yönlendirmesiyle göz kapağı estetiği de işleme eklenerek tamamlayıcı bir çözüm sağlanabilinir.

Göz altı dolgusu hangi teknikler kullanılır?

Gözaltında oluşan çökmelerden morluklardan ve koyu halkalardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu tekniği yaygın olarak kullanılır. Göz altı bölgesinin daha gergin parlak ve hacimli görünmesi sağlanır.

Göz altı ışık dolgusu FDA tarafından onaylı ve güvenle kullanılmakta olan bir uygulamadır. Ameliyatsız bir işlem olarak rahatsızlık veren bu görünümünden kurtulmak isteyen herkes tercih edebilir.

Gözaltı dolgusunda uygulama alanı olan gözaltı bölgemizde oluşan koyuluk ve morlukların için büyük oranda genetik etkisi bulunan kişiler tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra ufak yaslarda ve erken tanı neticisin de uygulanması etkinin görülmesi hususunda oldukça etkilidir.

Göz Altı Dolgusunun Maliyeti Ne Kadar?

Göz altı uygulaması için göz ve göz altındaki kırışıklıkların çökmelerin yeri mevcut derinliği ve uygulanacak ünite miktarına ve diğer bölgelerle birleştirip birleştirilemeyeceği göre belirlenir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz.

Gözaltı Dolgusu Operasyonu Gözaltı Dolgusu Nedir

Göz Altı Dolgusuyla;

Sizlerde canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak adına yan etkisiz acısız ağrısız şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile göz altı dolgu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Yorumlar (0)