Günler ne zaman uzamaya başlar işte cevabı

Günlerin ne zaman uzamaya başladığı ortaya çıktı. Günler ne zaman uzanıyor, uzanacak soruları yanıt buldu.

Güncel 27.06.2021, 15:41 27.06.2021, 15:19
Günler ne zaman uzamaya başlar işte cevabı

Kış mevsimi geldi ve günler uzamaya başladı. Havaların erken saatlerde karardığını görüyor ve günlerin uzamaya başladığını anlıyoruz. Günlerin uzama vakitlerini merak eden vatandaşlar, konunun ayrıntıları hakkında araştırma yapıyor. Günler ne zaman uzamaya başlar, Günlerin uzaması hangi ay? Ne zaman başlar? Günler ne zaman uzanıyor ve uzayacak? Soruları yanıt buldu. Günler ne zaman uzar sorusunun yanıtı ve konuyla ilgili tüm ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

GÜNLER NE ZAMAN UZAMAYA BAŞLAR?

Günler 21 Aralık tarihinde uzamaya başlar. Güneş ışınlarının Oğlak Dönencesi’ne dik geldiği 21 Aralık, günlerin uzadığı tarih olarak biliniyor. Oğlan Dönencesi’nin geçtiği kara parçalarının iç kısımları dünyanın en sıcak yerleri olarak biliniyor.

GÜNLERİN UZAMASI HANGİ AY OLUR? NE ZAMAN BAŞLAR?

Günlerin uzaması Aralık ayında olur. Aralık ayında başlayan günlerin uzaması Haziran ayına kadar devam eder. Gündüz vakitlerinin uzunluğunun güneye gidildikçe arttığı biliniyor. 21 Aralık’ta en uzun gündüz ülkemizde Hatay’da yaşanacak.

GÜNLER NE ZAMAN UZANIYOR VE UZAYACAK?

Günler 21 Aralık’tan itibaren uzanıyor ve uzayacak. Bu uzama süresi 21 Haziran’a kadar devam edecek. 21 Aralık tarihi Güney Yarımküre’de yaz ayının, Kuzey Yarımküre’de ise kış mevsiminin başlangıcına denk gelir.

Yorumlar (0)