İzmir Bornova’da altınları alıp kaçan kuyumcu Varol Şen teslim oldu

İzmir Bornova Rafet Paşa Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde çok sayıda vatandaş ve firmayı dolandırarak kayıplara karışan kuyumcu Varol Şen, savcılığa giderek teslim oldu.

Güncel 28.03.2022, 15:35
İzmir Bornova’da altınları alıp kaçan kuyumcu Varol Şen teslim oldu

Son dakika İzmir Bornova haberleri… İzmir Bornova Rafet Paşa Mahallesi’nde altınları alıp kaçan kuyumcu Varol Şen teslim oldu. Bornova ilçesi Rafet Paşa Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi'nde kuyumculuk yapan Varol Şen, geçtiğimiz haftalarda yüksek kar vadettiği müşterilerinden yüklü miktarda altın toplayarak kayıplara karışmıştı.

İzmir Bornova’da kuyumcu dolandırıcılığı

Varol Şen'den haber alamayan vatandaşlar, dolandırıldıklarını anlayarak polis merkezine gidip şikâyetçi olmuştu. Kuyumcunun mağdur ettiği vatandaşların kendisini yıllardır tanıdığı, mahallenin esnafı olduğu için güvenip paralarını ve altınlarını emanet ettiği öğrenildi.

Altınları alıp kaçan kuyumcu Varol Şen teslim oldu

Çok sayıda vatandaşı ve firmaları mağdur edip altınları alıp kayıplara karışan Varol Şen'in yakalanması için çalışma başlatılırken, firari kuyumcunun avukatı aracılığıyla savcılığa giderek teslim olduğu öğrenildi. Varol Şen'in bazı işadamlarından yüklü miktarda alacağı olduğu ve tahsil edemediği, bu nedenle böyle bir yola başvurmak zorunda kaldığını söylediği, borçlarını ödeyebilecek alacak ve gayrimenkule sahip olduğunu ifade ettiği öne sürüldü.

Öte yandan kuyumcu Varol Şen'in, kendisine ulaşmak isteyen vatandaşlara da, "Herkesten çok özür dilerim. Yıllarca faiz ödemekten, altının da bu kadar yükselmesinden ve alacaklarımı alamamaktan, sizlerin hayatını mahvettim. Bütün malı da toptancım Birkan topladı. Her şeyimi kaybettim, şu anda kitlendim. Kafamı toplamam lazım, ne yapabilirim diye uzaklaşmak zorunda kaldım. Kafamı toplayıp bu olayı çözmek için elimden geleni yapacağım. Yıllarca faiz ödediğim insanlar var; hem de acımasızca. Ama kafamı toplayıp işleri yoluna koymaya çalışacağım. Sizi bu hale düşürdüğüm için çok pişmanım" diye mesaj atmıştı

Gaziemir’de de kuyumcu altınları alıp kaçmıştı

Kuyumcu Varol Şen'in çok sayıda vatandaşı mağdur ederek kayıplara karışmasının bir benzeri de daha önce Gaziemir ilçesinde yaşanmıştı. İlçede kuyumculuk yapan ve çok sayıda vatandaşın altınını alıp kayıplara karışan Mehmet E., polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalanıp tutuklanmıştı. Savcılığa giderek teslim olan Varol Ş., ilk ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)