İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi son durum ihale tarihi

İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı’nda yaklaşık 300 bağımsız birimi kapsayan ikinci etabın yapım ihalesine çıkılacak.

Güncel 21.05.2022, 16:40 01.06.2022, 00:11
İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi son durum ihale tarihi

Son dakika İzmir Gaziemir haberleri… İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi son durum ihale tarihi ortaya çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı’nda yaklaşık 300 bağımsız birimi kapsayan ikinci etabın kat karşılığı anahtar teslim yapım ihalesine 16 Haziran’da çıkıyor.

Gaziemir Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı’nda yaklaşık 300 bağımsız birimi kapsayan birinci etap için Büyükşehir iştiraki İZBETON ile protokol imzalanarak yapıma yönelik çalışma başlatılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’deki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek olduklarını belirterek “Gaziemir’de bir yandan hak sahipleri ile uzlaşma görüşmeleri devam ederken bir yandan da uzlaşma sağlanan hak sahipleri için Büyükşehir mülkiyetindeki birinci ve ikinci etapta konutların inşası başlamış olacak” dedi.

İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi son durum

122 hektar büyüklüğündeki İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi tamamlandığında bölgede yaklaşık 10 bin konut, işyeri, turizm ve ticaret birimi inşa edilecek. Fuar İzmir’in karşısındaki bölge bu sayede kentle uyumlu hale getirilecek.

İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi ihale tarihi

İzmir Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi ihale tarihi 16 Haziran 2022 olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aktepe-Emrez’deki proje alanını, dere çevresi yeşil alan olarak planladı. Bu alanlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, açık spor alanları gibi çeşitli aktivitelerin yapılmasına uygun olarak düzenlenecek. Proje ile kültür tesisi, sağlık tesisi, belediye hizmet alanı gibi alanlar artırıldı ve bunların erişilebilir olması sağlandı. Yayaların rahatlıkla kullanabileceği ve ticari aktivitenin de yoğun olacağı bir yaya aksı belirlendi. Altan Aydın Caddesi, yine ticari faaliyetlerin yoğun olarak sürdürüldüğü, konut altı ticari birimlerin yer alacağı ana ticaret aksı olarak planlandı. Yerinde dönüşüm ilkesiyle, sadece konut sahiplerinin değil alandaki esnafın, iş yeri sahiplerinin de dönüşüm sonrasında aynı yerde ticari faaliyetlerine devam etmesi sağlanacak.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)