İzmir Karabağlar tarihi eser operasyonu: 631 adet tarihi eser bulundu

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, polis ekipleri tarafından bir iş yeri ve araçta yapılan aramalarda toplam 631 adet tarihi eser ele geçirildi.

Güncel 08.03.2022, 15:12
İzmir Karabağlar tarihi eser operasyonu: 631 adet tarihi eser bulundu

Son dakika İzmir Karabağlar haberleri… İzmir Karabağlar tarihi eser operasyonu: 631 adet tarihi eser ele geçirildi. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Karabağlar ilçesinde tarihi eser bulunduğu bilgisi üzerine çalışma başlattı. Olayla ilgili 2 şüpheli takibe alan ekipler, 2 Mart günü belirlenen iş yeri ve araçta arama yaptı.

İzmir Karabağlar tarihi eser operasyonu

İzmir Karabağlar tarihi eser operasyonu detayları ortaya çıktı. Yapılan aramada, Arkaik, Roma Bizans Helenistik ve İslami dönemlere ait olduğu değerlendirilen, 538 adet gümüş ve bronz sikke, 45 adet obje, 23 adet metal yüzük, ok ucu ve ağırlık ele geçirildi.

Ayrıca 5 adet pişmiş toprak kandil, vazo ve minyatür kap, 1 adet mermer obje ve 1 adet insan yüzü tasvirli metal obje olmak üzere toplam 631 adet tarihi eser ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheli hakkında başlatılan işlemlerin sürdüğü bildirildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)