İzmir Karşıyaka resim çalıştayı başladı

İzmir Karşıyaka Belediyesi, bu yıl ilk kez Uluslararası Resim Çalıştayı düzenliyor.

Güncel 19.10.2021, 16:04
İzmir Karşıyaka resim çalıştayı başladı

İzmir Karşıyaka resim çalıştayı programı başladı. Karşıyaka Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda 18 Ekim’de başlayan çalıştayın açılışı yapıldı. Ressam ve heykeltıraş Sevde Hallaç ile diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu konuşmalarında kentin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, katılan tüm sanatçılara başarılar diledi.

22 Ekim tarihine kadar devam edecek olan Karşıyaka Resim Çalıştayı’nda, başvurular arasından seçilen alanında uzman 10 ressam yer alıyor. İzmir’den ve farklı şehirlerden katılım sağlayan bu sanatçıların yanı sıra, 2 ressam da Viyana’dan dijital bağlantı ile organizasyonda yer alıyor. Çalıştay kapsamında ressamlar, 5 gün boyunca 09.00 ile 18.00 saatleri arasında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda açık havada çalışmalarını gerçekleştirecek.

Hava koşulları uygun olmadığı takdirde ise aynı park içerisinde bulunan kapalı sergi alanı kullanılacak. Organizasyon boyunca söyleşiler ve çeşitli etkinlikler de yapılacak.

İzmir Karşıyaka resim çalıştayı 2021 başladı

İzmir Karşıyaka resim çalıştayında sanatçıların çalışma alanı ziyaretçilere açık olacak; vatandaşlar bir eserin üretim sürecini yakından gözlemleyebilecek. Sanatçıların çalıştay boyunca ortaya koyduğu eserler ile 22 Ekim Cuma günü saat 18.00’da Hamza Rüstem Fotoğrafevi’nde sergi açılacak ve 7 gün boyunca ziyaret edilebilecek.

  • Uluslararası Resim Çalıştayı’na Katılan Sanatçılar: Nazım Arslan (İzmir), Burak Taşdemir (İzmir), Arda Karaçiçek (İzmir), Dicle Çiftçi (İzmir), Mehmet Boztaş (İzmir), Talha Okan (Ürgüp), İzel Göğüsgeren (İstanbul), Cemal Doğan (Kayseri), Şenol Özdevrim (Kıbrıs), Özlem Ekinci (Kıbrıs).
  • Dijital katılım: Yiğit Gönlügür (Viyana), Sinem Ergenekon (Viyana)

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)