İzmir Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı’da yeni su kuyuları açılacak

İZSU Genel Müdürlüğü, İzmir’in Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı ilçelerinde 48 yeni kuyu açacak.

Güncel 27.10.2021, 14:38
İzmir Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı’da yeni su kuyuları açılacak

Son dakika İzmir haberleri… İzmir’de su sıkıntısı çeken ilçeler ve mahalleler için harekete geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, merkeze uzak ilçelerde yaşanan su sıkıntısını sondaj yatırımları ile çözecek. İzmir Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı’da yeni su kuyuları açılacak.

Yeni su kaynakları temin etmek amacıyla harekete geçen İZSU, Kiraz, Ödemiş, Beydağ, Tire ve Torbalı ilçelerinde sondaj kuyusu açmak için 8 milyon liralık yatırım kararı alarak harekete geçti.

İzmir Kiraz'da yeni su kuyuları açılacak

İzmir'in Kiraz ilçesi Suludere Mahallesi’nde 2, Karaburç Mahallesi’nde 2, Yağlar Mahallesi’nde 1, Sarıkaya Mahallesi’nde 2, Mavidere Mahallesi’nde 1, Mersinlidere Mahallesi’nde 1 ve Şemsiler Mahallesi’nde 1 olmak üzere toplam 10 yeni su kuyusu devreye girecek.

Mevcut kuyularda su seviyelerinin oldukça düştüğü ilçede kaynak suları da yaz aylarında tarımsal sulamada kullanılıyor. Açılacak yeni kuyularla bu yerleşimlerin su ihtiyacı karşılanacak, bazı yerleşim yerlerinde de mevcut kuyular dinlendirilerek su seviyelerinin yükselmesi sağlanacak. İlçedeki çalışmaların bu yılın sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)