İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

İzmir Menderes Belediyesi’ndeki rüşvet ve yolsuzluk soruşturması çerçevesinde, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı.

Güncel 05.07.2022, 13:20
İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

Son dakika İzmir Menderes haberleri… İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı. Menderes Belediyesi’ne yönelik yolsuzluk ve rüşvet soruşturması devam ediyor. Dün yapılan operasyonda 27 kişi gözaltına alınmıştı. 10 adet ‘Çöp Toplama ve İş Makinası Kiralama’ ihalesi incelendiği ifade edilmiş, incelenen 7 ihalede, ‘İhaleye Fesat Karıştırma’ suçunun oluştuğu, yapılan usulsüzlüklerle 9 milyon 934 bin 929 lira 47 kuruş kamu zararı tespit edildiği belirtilmişti.

Bu gelişmenin üzerine harekete geçen ekipler, ihaleye fesat karıştırma yoluyla kamu zararı oluşmasında sorumluluğu olduğu tespit edilen belediye çalışanları ve yöneticilerini gözaltına almıştı. Bu gelişmenin üzerine Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar bir açıklama yayınlamış, geçmiş döneme ait gerçekleştirilen ihalelere yönelik yapılan denetlemelere ilişkin bazı personeller hakkında adli işlem uygulandığını kaydetmişti.

İzmir Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

İzmir Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Menderes Özdere'de inşaatı süren 5 yıldızlı bir otelin imar planına aykırı şekilde yapımına izin verildiği tespiti yapıldı.

İmar planına aykırı yapılan otelin karşılığı olarak, Bodrum’da 2 villanın rüşvet olarak verildiği iddiası üzerine Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı. Başkan Kayalar ile birlikte Menderes Belediye Meclis Üyesi Ertan Güleç, mimarlık şirketinin sahibi ve otel müdürü de gözaltına alındı.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)