İzmir Midilli seferleri 2022 turları İzmir Midilli feribot seferleri başlıyor

İzmir Midilli seferlerinin 17 Haziran'da başlayacağı açıklandı. İZDENİZ bünyesinde hizmet veren İhsan Alyanak Vapuru ile ilk sefer yapılacak.

Güncel 27.05.2022, 14:00 01.06.2022, 00:08
İzmir Midilli seferleri 2022 turları İzmir Midilli feribot seferleri başlıyor

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Midilli seferleri 2022 turları başlıyor. İzmir Midilli feribot seferleri 2022 başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir - Midilli seferlerini başlatmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in müjdesini Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda verdiği seferler için İZDENİZ çalışmalarını tamamladı.

İlk sefer öncesinde Midilli Belediye Başkanı Kytelis Stratis ile bir araya gelen Başkan Tunç Soyer müjdeyi verdi. Alsancak Limanı’ndan ilk vapur seferi 17 Haziran Cuma günü sabah başlayacak.

İzmir Midilli seferleri 2022 turları

İzmir Midilli seferleri 2022 turları başlıyor. Başkan Tunç Soyer, “Selanik - İzmir arasına sefer koymaya çalışıyoruz. Midilli - İzmir arasındaki seferleri yapıyoruz. Çünkü en yakın komşuluk ilişkileriyle ilerlenirse yol alınabiliyor. Komşuluk bizim kaderimiz. Bunun zenginliğini kullanmak bizim elimizde.” dedi.

Midilli hattı için biletlerin Midilli'de de satılmasını isteyen Soyer, Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Despoina Balkiza'dan da kapı vizesi talebinde bulunarak, “Biz kar etmeyi düşünmüyoruz. Sadece bu hattı yaşatmak, bu şehirlerimize yapacağımız en büyük katkıdır. Aynı heyecanı sizden de görmek istiyoruz” dedi. Tanıtımlara başlayacaklarını ve başarılı bir sezon geçirmek istediklerini belirten Soyer, “Biz size inanıyoruz, bunu başaracağız. Hepinize teşekkür ediyoruz. Daha iyisini de yapacağız, irademiz çok kuvvetli” dedi.

İzmir Midilli feribot seferleri başlıyor

İzmir Midilli feribot seferleri başlıyor. Alsancak Limanı'ndan ilk vapur seferi 17 Haziran Cuma günü saat 09.30'da olacak.  2 saat 45 dakikalık yolculuğun ardından vapur Midilli'de olacak. Midilli'de iki gün kalacak vapur 19 Haziran Pazar günü öğleden sonra Midilli'den hareket ederek İzmir'e dönecek. Haftada bir yapılması planlanan İzmir - Midilli seferlerinin sayısı gelen taleplere göre artırılabilecek.

İzmir Midilli seferleri biletleri 2022

85 Euro olarak belirlenen gidiş dönüş ücreti, günlük kur üzerinden hesaplanacak. Tek yön ücreti ise 50 Euro olacak. İZDENİZ bünyesinde hizmet veren katamaran tipi İhsan Alyanak vapuru ile yapılacak seferlerin Türkiye acente işlemleri İZDENİZ tarafından yürütülecek. Bilet satışları online yapılacak ayrıca Alsancak Limanı içerisinde kurulacak ofiste de bilet satış hizmeti verilecek. Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olanlar seyahatten yararlanacak.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)