İzmir Seferihisar Samos feribot seferleri 2022 başladı mı?

İzmir Seferihisar Sığacık Teos Marina Yunan Samos Adası Karlovassi limanına feribot seferleri 2022 başladı mı sorusu yanıt buldu.

Güncel 17.03.2022, 19:25
İzmir Seferihisar Samos feribot seferleri 2022 başladı mı?

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Seferihisar Samos feribot seferleri 2022 başladı mı? Sorusu yanıt buldu. Salgın nedeniyle yapılamayan Türkiye ile Yunanistan adaları arasındaki feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlayacak. İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık’ın yat limanı Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan’da gerçekleşecek.

İzmir Seferihisar Samos feribot seferleri 2022 başladı mı?

İzmir Seferihisar Samos adası feribot seferleri 2022 başladı. İlk seferin 23 Nisan’da yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Türkiye Yunanistan adaları feribot seferleri, 2 yıl aradan sonra yeniden başlıyor. Teos Marina’dan Yunan adası Samos’un Karlovassi Limanı’na ilk sefer, 23 Nisan 2022 Cumartesi günü olacak. Yaklaşık 1 saat 55 dakikalık keyifli bir feribot yolculuğu ile sabah Samos Adası Karlovasi Limanı'na gidip akşam Sığacık’a dönmek mümkün olacak.

Yunan Adalarına giriş izni devam ediyor

Yunanistan Hükümeti tarafından Yunanistan ve Türkiye arasındaki feribot seferleri ve diğer ticari ve özel yatlara uygulanan kısıtlamalar 7 Şubat tarihi itibariyle kaldırıldı. Yunanistan Kavala, Midilli, Sakız Adası, Vathi ve Pythagoreio, Samos, Myrina, Limni, Simi, Skala, Patmos, Meis'in yanı sıra Kos ve Rodos limanlarına girişlere izin verildi. Seyahat edenlerin, en az iki doz aşı olduğunu belgeleyen aşı sertifikası veya PCR veya hızlı antijen testi sonucunda alınan hastalık sertifikası veya geçerli aşı sertifikasına sahip olması gerekiyor. Aksi durumda Yunanistan’a girişten önce son 72 saat içinde yaptırılmış negatif PCR ya da son 24 saat içinde yaptırılmış negatif hızlı antijen test sonucu ibraz etmesi gerekiyor.

Samos Adası’nda neler var?

Ege’nin Maldivleri olarak anılan Samos Adası’nda güzel kumsallar, turkuaz renkli denizi ile plajlar, dağ yolları, restoranlar, antik harabe ve müzeler ve yemyeşil bir ada hayatı ziyaretçilerini bekliyor. Antik İyonya'nın en ünlü düşünürlerinden biri olan Yunan filozof Pisagor’un yaşadığı topraklar, yeşil ve mavinin buluştuğu Yunan tarzı ada yaşamı ve taverna eğlenceleri görülmeye değer bulunuyor.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)