İzmirli şarkıcı Edis Görgülü aslen nereli kimdir kaç yaşında sevgilisi kim ailesi ikizi boyu kaç burcu ne?

Şarkıcı Edis Görgülü (Edis)'in hayatını, özgeçmişini, boyunu, kilosunu ve nereli olduğunu sondakikaizmir.com'dan öğrenebilirsiniz...

Güncel 29.11.2021, 13:55 29.11.2021, 14:02
İzmirli şarkıcı Edis Görgülü aslen nereli kimdir kaç yaşında sevgilisi kim ailesi ikizi boyu kaç burcu ne?

Ünlü şarkıcı Edis Görgülü, ya da bilinen ismiyle Edis, 28 Kasım 1990 tarihinde Londra’da doğmuştur. Aslen İzmirlidir. Yay burcudur. Çocukken ailesiyle birlikte İzmir’e taşınmıştır. 

EDİS GÖRGÜLÜ BURCU

Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim okumaktadır. Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Bir süre İstanbul Üniversitesi’nde Konservatuvar okuduğunu ancak okuldan atıldığı için lisansını tamamlayamadığını belirtmiştir.

EDİS GÖRGÜLÜ OYNADIĞI DİZİLER

Müzisyenlik kariyerine atılmadan önce bir dönem oyunculuk yapmıştır. Dinle Sevgili ve Hayatımın Rolü isimli dizilerde rol almış ve bu sırada menajeriyle tanışmıştır. 

Oyunculuk yaparken asıl istediğinin bu olmadığını anlamış ve müzik yapmaya karar vermiştir. 

EDİS GÖRGÜLÜ ALBÜMLERİ

İlk single parçası 'Benim Ol’u 2014 yılında çıkarmış ve dinleyicilerin ilgisini çekmiştir. Daha sonra 2016 yılında ‘Dudak’ ve 2017 yılında ‘Çok Çok’ adlı single parçalarını müzikseverlere sunmuş ve hızlı bir yükseliş göstermiştir.

Bu başarılı parçaların arka arkaya gelmesiyle birlikte bir çok ödül töreninde ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’ dalında ödül kazanmıştır.

Performansı sırasında yalnızca sesiyle değil, dansıyla da göz doldurmaktadır.

EDİS GÖRGÜLÜ BOYU KİLOSU

1.80 cm boyundadır ve 72 kilodur.

gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi yabancı türk yerli

Yorumlar (0)