Kış Aylarında Gripten Korunma Yolları

Soğuk havaların iyice etkili olduğu günlerde soğuk algınlığından korunmanın ve vücut direncinizi artırmanın yollarını, sondakikaizmir.com'da bulabilirsiniz.

Güncel 12.09.2021, 23:05 12.09.2021, 23:07
Kış Aylarında Gripten Korunma Yolları

Türkiye'de soğuk havaların etkili olmasıyla birlikte soğuk algınlığı vakaları artmaya başladı. Hayatınızda ufak değişiklikler yaparak gripten korunabilirsiniz. Siz de gripten korunmanın yollarını arıyorsanız, cevabı haberimizde bulabilirsiniz.

Kış Aylarında Gripten Korunma Yolları

TEMİZLİĞE DİKKAT!

Özellikle gün içinde toplu taşıma araçlarıyla hareket ediyorsanız, otobüs ve minibüs demirlerine pek fazla dokunmamaya çalışın. Bunların yanı sıra ortak kullanımı olan cihazlarla çok fazla temas kurmayın. Mikroplar, en fazla ellerimizden birbirimize bulaştığı için sık sık ellerinizi yıkayın.

VİTAMİN TAKVİYELERİ ALIN

Hastalık karşısında bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye çalışın. Glutathione, D3 vitamini, Sambucol ve probiyotik kullanmaya özen gösterin. Yalnız soğuk algınlığından korunmak için günlük tavsiye edilen miktarı aşmamaya dikkat edin.

BOL BOL SU İÇİN

Soğuk algınlığından korunmanın en önemli yollarından biri, bol bol su tüketmek. Soğuk hava nedeniyle güçsüz düşen vücut direncinizi sık sık su içerek toparlayabilirsiniz.

GÜNEŞE ÇIKMAYA ÇALIŞIN

Özellikle kar yağışlı günlerde güneşi görmek kolay değil ancak gözleriniz dışarıda olsun. Güneş ışığını gördüğünüz an kendinizi dışarıya atmaya çalışın. Birkaç dakika da olsa güneş ışığından faydalanın.

Yorumlar (0)