SON DAKİKA

Magazin

Ünlü kasap Nusret'in yeni arabasının fiyatı dudak uçuklattı

Ünlü kasap Nusret Gökçe, AUDİ'nin A8L model aracını 1,8 milyon TL ödeyerek satın aldı.

3 Haziran 2019 17:03
Ünlü kasap Nusret'in yeni arabasının fiyatı dudak uçuklattı

Son dakika İzmir... Türkiye'nin en ünlü kasabı Nusret Gökçe, kendisine aldığı son model arabayla dudak uçuklattı. Dünyanın birçok bölgesinde açtığı restoranla servetine servet katan Nusret, bu kez konforunu düşündü. Daha önce Bentley marka otomobil, çeşitli yerlerden lüks daireler ve İstanbul'da otel satın alan Nusret, Alman markası AUDİ'nin 1,8 milyon TL'ye satılan A8L model aracını satın aldı. 

2010 yılında kurulan Nusr-et restoranlarının Türkiye içinde ve dışında toplam 14 şubesi bulunuyor. 

AUDİ A8L

NUSRET GÖKÇE'NİN ALDIĞI ARABANIN ÖZELLİKLERİ 

Nusret Gökçe'nin satın aldığı AUDİ A8L aracı, V6 motoruyla çalışıyor. 3 bin motor hacmine sahip olan araç, 258 beygir gücünde ve 580 nm tork üretiyor. 100 kilometre hıza yaklaşık 6 saniyede ulaşan araç, maksimum 250 km hız yapabiliyor. Araç, şehir içinde 100 kilometrede 7,3 litre, şehir dışında 5,1 litre yakıt tüketiyor. 

AUDİ A8L

NUSRET GÖKÇE KİMDİR? 

1983 yılında Erzurum'da doğan Nusret Gökçe, altıncı sınıfta okulu bırakmıştır. İş hayatına Bostancı'daki kasaplarda atılan Nusret, günde 18 saat çalışmıştır. 2007 yılında İstinye Park'ta çalışmaya başlayan Nusret Gökçe, cebindeki son parasıyla Arjantin'e giderek oradaki et kültürünü incelemiştir. 

Türkiye'ye döndükten bir süre sonra bu kez ABD'ye giden Nusret Gökçe, döndüğünde kendisine ait restoran zinciri kurmuş ve 2012 yılında işletmesine Doğuş Grubu ortak olmuştur. Nusret Gökçe, dünyada, kendisine özgü salt-bae hareketiyle tanınmaktadır.

  • YAZAR: YASEMİN ÇELİK

    1989 Balıkesir doğumlu Yasemin Çelik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu ve çeşitli basın organlarında görev aldı. İnternet medyası ile tanışarak muhtelif haber sitelerinde içerik editörlüğü, magazin haberleri şefliği, sosyal medya şefliği gibi görevlerde bulunan Yasemin Çelik, Sondakikaizmir.com editör kadrosunda çalışıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım