SON DAKİKA

Teknoloji

Youtube Politika Değiştirdi, Artık Şiddet İçeren Videoları Yayınlamayacak

Dünyanın en önemli video paylaşım platformu Youtube, politikasında değişikliğe giderek artık şiddet içeren şakaların yayınlanmayacağını açıkladı.

16 Ocak 2019 22:34
Youtube Politika Değiştirdi, Artık Şiddet İçeren Videoları Yayınlamayacak

Dünyanın en önemli video paylaşım platformlarından Youtube, video yayınlanma politikasında değişikliğe gitti. Youtube, ölüm ve yaralamayla sonuçlanabilecek acı verici videoların artık Youtube'da yayınlanmayacağını duyurdu. Şirket, yaptığı açıklamada "Artık ciddi yaralanma tehlikesi içeren veya çocukların huzursuzluk yaşamalarına sebep olacak şakaların videolarına artık izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Youtube, böylece para kazanma ve ünlü olma amacıyla gün geçtikçe daha fazla şiddet içeren videolar hazırlayan Youtuberların önünü kesmiş oldu.

1000 YOUTUBE GÖRÜNTÜLENMESİ ORTALAMA 6-7 TL KAZANDIRIYOR

Youtube'un reklam taleplerini yerine getirebilen ve videolarına reklam alabilen Youtuberlar, hedef kitle ve lokasyona bağlı olarak, 1000 video görüntülenmesine 2,5 ila 10 TL arasında bir miktar kazanıyor.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım