Müslüm Baba adıyla uzun yıllar boyunca arabesk müziğin kralı olan ve Türkiye’de en sevilen sanatçılar arasında yer alan Müslüm Gürses, ölümü, hayatının anlatıldığı Müslüm sinema filmi ve ardından Muhterem Nur’la yaşadığı büyük aşk ile yeniden gündeme geldi. Müslüm Gürses neden ve nasıl öldü? Sorusu, internet kullanıcılarının merak ettiği konular arasında yer aldı. Ayrıca Müslüm Gürses’in Muhterem Nur’la tanışması da apayrı bir hikâye olarak biliniyor.

MÜSLÜM GÜRSES NASIL, NEDEN ÖLDÜ?

Uzun süre sağlık sorunlarıyla boğuşan ünlü sanatçı Müslüm Gürses, Kasım 2012’de hastaneye yattı ve kalbine stent takıldı. Karaciğer ve böbrek yetmezliği teşhisi konulan ünlü sanatçının durumu giderek ağırlaştı ve 120 kadar yoğun bakımda kaldı. Solunum cihazına bağlanan Müslüm Gürses, 3 Mart 2013’te, 60 yaşında yaşamını yitirdi. Doktorları Müslüm Gürses’in böbrek, karaciğer ve akciğerinde oluşan enfeksiyondan dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı.

serdar ortaç hastalığı ne

GÜRSES’İN VE NUR’UN TANIŞMASI

Müslüm Gürses ve eşi Muhterem Nur ile ilgili merak edilen konulardan biri de, derin bir aşkla birbirine bağlı ünlü çiftin nasıl ve nerede tanıştıkları oldu. Müslüm sinema filminde de nasıl tanıştıklarına dair sahneler yer almıştı. İkilinin arasındaki yaş farkı ise 21 yaş olarak biliniyor. Muhterem Nur’un oynadığı filmleri izleyerek büyüyen Müslüm Gürses, 1982 yılında Malatya’dan teklif gelince, Muhterem Nur’un da turneye katılacağını gördü ve teklifi kabul etti.

MÜSLÜM GÜRSES’TEN MUHTEREM NUR’A TOKAT

Önce hangi sanatçının sahneye çıkacağı konusunda aralarında tartışma çıkınca Müslüm Gürses’in Muhterem Nur’a tokat attığı biliniyor. Muhterem Nur’un bu tokatın ardından şehirden ayrılmak istediği, daha sonra ise Müslüm Gürses’i saz çalarken gördüğü ve yanına gittiği biliniyor. Müslüm Gürses attığı tokat için Muhterem Nur’dan özür diliyor ve arkadaşlıkları başlıyor. Ailelerini erken yaşta kaybeden Gürses ve Nur, zor bir dönemden geçerken birbirlerini buluyor.

volkan konak aslen nereli, eşi kim

BÜYÜK AŞK İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Muhterem Nur, o dönemi anlatırken, Müslüm Gürses’ten önce yaşamadığını, ünlü arabeskçi ile tanışınca mutlu olmayı ve huzuru anladığını söylemişti. Müslüm Gürses’e hayatını verdiğini söyleyen Muhterem Nur, Gürses’in ise on misli ile karşılık verdiğini, kendisine yeniden hayat verdiğini dile getirdi. Müslüm Gürses ise Muhterem Nur’a teslim olduğunu, sevdiği kadına teslim olmanın kötü bir şey olmadığını söylemişti.

1986 YILINDA EVLENDİLER

Müslüm Gürses ve Muhterem Nur, tanışmalarının ardından 1986 yılında gizlice evlendi. Müslüm filmi ile yeniden gündeme gelen ünlü çiftin tokat olayıyla tanışması, Beykoz Evlendirme Memurluğu’nda kıyılan nikâhla devam etti.

pınar altuğ burcu ne, boyu kaç, kimin kızı