Jak Eskinazi: ‘Seçim bitti, gündemde ekonomi var’

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi’den İstanbul seçimleri ve 2023 hedefleri açıklaması.

Politika 24.06.2019, 15:52 28.06.2019, 14:13
Jak Eskinazi: ‘Seçim bitti, gündemde ekonomi var’

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ve ekonomiyle ilgili görüşlerini paylaştı. Seçimin bittiğini, Türkiye’nin gündeminin ekonomi olması gerektiğini söyleyen Eskinazi, 2023 hedeflerine ulaşabilmek için seçimsiz 4 yılın önlerinde olduğunu söyledi.

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ KOORDİNATÖR BAŞKANI JAK ESKİNAZİ’DEN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İstanbullu vatandaşların Ekrem İmamoğlu’ndan yana tercihini kullandığını söyleyen EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ettiğini ve yeni görevinde başarılar dilediğini söyledi. Siyasetçilerin kutuplaştırıcı dilden uzaklaşarak, birleştirici bir dille hareket etmesini beklediklerini ifade eden Eskinazi, Türk ekonomisinin zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi.

JAK ESKİNAZİ: SEÇİMSİZ 4 YILI İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ

Türkiye’de katma değerli üretime yoğunlaşacakları, enflasyon ve yüksek faizle mücadele edecekleri, 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışacakları seçimsiz 4 yılın önlerinde olduğunu söyleyen Jak Eskinazi, 4 yıllık zamanın hep birlikte çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

JAK ESKİNAZİ: TERCİHLERİ KABULLENMEK DEMOKRASİNİN GEREĞİ

Türk halkının yaptığı tercihlere saygı duymanın ve kabullenmenin demokrasinin bir gereği olduğunu ifade eden EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, seçimin tekrarlanma kararının sadece Türk halkında değil, dünya genelinde de olumlu bir karşılık bulmadığını söyledi. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın seçim öncesi TV ekranlarında açık oturuma katılmasının önemli bir kazanım olduğunu dile getiren Eskinazi, bu buluşmanın önümüzdeki seçimlere de örnek olmasını dilediklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?