Accessibility Suite nedir, Accessibility Suite Android ne demek, ne işe yarar?

Android erişilebilirlik özellikleri olan Accessibility Suite’in ne olduğu ve ne işe yaradığı hakkındaki sorular yanıt buldu.

Güncel 05.06.2020, 17:25
Accessibility Suite nedir, Accessibility Suite Android ne demek, ne işe yarar?

Accessibility Suite teknoloji meraklılarının öğrenmek istediği kelimeler arasında yerini aldı. Accessibility Suite nedir, ne demek, ne işe yarar? Soruları yanıt buldu. Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarda Accessibility Suite teknolojisi kullanılıyor. Erişilebilirlik ayarları ve uygulamaları kullanılarak Android cihazı özelleştirilebiliyor. Talkback adını taşıyan ekran okuyucu uygulaması ile dokunarak ve sesli geri bildirim kullanarak etkileşimde bulunulabiliyor. Talkback, telefonda yapılan eylemleri açıklıyor ve kullanıcıya uyarı bildirimlerle ilgili bilgi veriyor.

ANDROİD ACCESSIBILITY SUITE NEDİR?

Accessibility Suite teknolojisi Android kurulu telefonlarda çalışan ve telefon kullanıcılarına yardımcı olmak üzere tasarlanan bir teknoloji olarak biliniyor. Talkback teknolojisine Accessibility Suite teknolojisinin bir parçası diyebiliriz. Özellikle görme ve duyma engelliler için tasarlanan Talkback’da Braille alfabesi bulunuyor. Telefondaki birçok değişiklik de bu yöntemle yapılabiliyor. Görüntü ve yazı boyutunu değiştirmek, büyütmek, renk seçeneklerini ayarlamak ve sesli erişimi sağlamak gibi değişiklikler Talkback ile yapılıyor. Android erişilebilirlik araçları olan Accessibility Suite Android cihazlarda yerleşik olarak bulunuyor.

Yorumlar (2)
Ayşe kahraman 8 ay önce
Seferihisar toki evleri inşaatı ne zaman başlayacak. Altyapı çalışmaları başladı mı
Taha 9 ay önce
Peki silersek ne olur