İzmir Fablab: FikrimİZ ve FabrikaLab ilçelere tanıtıldı

İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde bir araya gelen ilçe belediye başkanları ve uzman personel FabrikaLab ve FikrimİZ projelerini tanıdı.

Güncel 11.06.2020, 18:43
İzmir Fablab: FikrimİZ ve FabrikaLab ilçelere tanıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanlarına teknik gezi daveti yaptı. İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde bir araya gelen başkanlar ve ilçe belediyelerinden personele yaratıcılık atölyesi olan Fabrikalab ve önümüzdeki dönemde fikirlerin üretildiği bir kuluçka merkezi olması hedeflenen FikrimİZ’de yapılanlar anlatıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi FabLab, ortak çalışma alanı olarak tasarlanmıştı. Bu projeye bir de FikrimİZ eklendi. İzmir’in yenilikçi bir kent olması ve birlikte çalışmanın önünün açılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan projelerin detayları Havagazı Fabrikası’nda tanıtıldı.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FABLAB PROJESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konukları Büyükşehir Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ağırladı. Toplantıya Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve diğer ilçe belediyelerinden yetkililer ve uzman personeller katıldı. İzmir Fablab: FikrimİZ ve FabrikaLab projeleri hakkında önemli bilgiler paylaşan Dr. Buğra Gökçe, Tarihi Havagazı Fabrika’nda gençlerin kendilerini geliştireceklerini ve girişimciliği keşfedeceklerini söyledi. FabrikaLab İzmir projesi 2018 yılında başlamış ve geçtiğimiz aylarda Havagazı Fabrikası’na taşınmıştı. Geçtiğimiz ay ise FabrikaLab İzmir’in yanında FikrimİZ projesi başladı.

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:52
Güneş 08:17
Öğle 13:28
İkindi 16:06
Akşam 18:29
Yatsı 19:49