Çarıklı Milyoner filmi nerede çekildi? Çarıklı Milyoner filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları kim?

Çarıklı Milyoner filminin çekim yeri, ne zaman ve hangi yıl çekildiği ile oyuncu kadrosu hakkındaki sorular yanıt buldu.

TV - Magazin 25.05.2020, 17:07
Çarıklı Milyoner filmi nerede çekildi? Çarıklı Milyoner filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları kim?

Televizyon ekranlarında yayınlanan ve her seferinde ilgiyle izlenen Çarıklı Milyoner filminin çekim yerleri, filmin ne zaman, hangi yıl çekildiği ve oyuncu kadrosu merak ediliyor. Çarıklı Milyoner filmi nerede çekildi? Çarıklı Milyoner filmi kaç yılında çekildi, oyuncuları kim? Soruları yanıt arıyor. Yönetmen koltuğunda Kartal Tibet’in oturduğu, senaristi İhsan Yüce olan ve Kemal Sunal ile Necla Nazır’ın başrol oynadığı Çarıklı Milyoner filmi Cem Film stüdyosunda hazırlandı. Renkli komedi filmi olan Çarıklı Milyoner filminde bir köyde davulculuk yapan Bayram Tok’un bir anda babasından kalan miras ile hayatının değişimi ve mirasa konmak isteyenler ile kendisini haber yapmak isteyenlerin türlü manevraları konu ediliyor. Filmde Suna’ya aşık olan ancak sonunda kendisi hakkında yazılar yazan kişinin Suna olduğunu anlayan Bayram Tok’un akıl hastanesine yatırılması ekrana geliyor. Filmin tüm detayları haberimizde yer alıyor.

ÇARIKLI MİLYONER FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Çarıklı Milyoner filmi İstanbul’un birçok ilçesinde ve semtinde çekildi. Necla Nazır’la Kemal Sunal’ın ilk tanıştığı, Necla Nazır’ın bayılır gibi yaptığı sahne İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Suadiye semtinde çekildi. Diğer sahneler içinde İstanbul’un farklı bölgeleri kullanıldı.

ÇARIKLI MİLYONER FİLMİ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Yeşilçam’ın eğlenceli komedi filmlerinden olan Çarıklı Milyoner filmi 1983 yılında çekildi.

ÇARIKLI MİLYONER FİLMİ OYUNCULARI KİM?

Kemal Sunal (Bayram Tok)

Necla Nazır (Suna)

Ali Şen (Hilmi Tok – Bayram’ın babası)

Reha Yurdakul (Osman Efendi)

Belkıs Dilligil (Meloş)

Selim Naşit (Muhasebe Müdürü)

Hüseyin Kutman (Avukat Hürrem)

Memduh Ün (Gazete Patronu)

Ferdi Atuner

Nermin Denizci

Yorumlar (0)