Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir nerede ne zaman kaç yılında çekildi?

Şark Bülbülü filmi nerede çekildi hangi köyde, çekildiği köy nerede, İstanbul’un hangi ilçesinde çekildi ve hangi yıl çekildi soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 17.06.2021, 20:08
Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir nerede ne zaman kaç yılında çekildi?

Yeşilçam’ın efsane komedi filmlerinden olan Şark Bülbülü filmi sinemaseverler ile Show TV ekranlarında buluşacak. Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir nerede çekildi, Şark Bülbülü filmi ne zaman kaç yılında çekildi sorularının yanıtları ortaya çıktı. Şark Bülbülü filminde, köyünde yaşarken bir kıza aşık olup evlenmek isteyen ancak başlık parası olmadığı için büyük şehre çalışmaya gitmek zorunda olan Şaban’ın komik hikayesi ekranlara geliyor. Şehirde şans eseri ünlü bir şarkıcı olan Şaban Ballıses, köydeki yavuklusunu unutmuyor ve ona kavuşmak için aklını kullanıyor.

Şark Bülbülü filminin yönetmeni Kartal Tibet, yapımcısı Selim Soydan, senaristi aynı zamanda filmde muhtar rolüyle de yer alan İhsan Yüce’dir. Filmin başrolünde Kemal Sunal var. Hatice rolü ile Ayşen Cansev, Haydar rolü ile Osman Alyanak, Zülfo Ağa rolü ile Sırrı Elitaş ve Gazino Patronu rolü ile Dinçer Çekmez de Şark Bülbülü filminde oynuyor.

sosyete şaban filminin çekildiği çiftlik hangi köyde nerede

Şark Bülbülü filmi İstanbul’un neresinde çekilmiştir?

Şark Bülbülü filmi İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz bölgesinde çekilmiştir. Filmde yer alan köşk Kemerburgaz’dadır. Ünlü Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapan yalı geçtiğimiz yıl 19 milyonluk bir bedelle satışa çıkarılmıştı.

Şark Bülbülü filmi ne zaman kaç yılında çekildi?

Şark Bülbülü filmi 1979 yılında çekildi. Gülşah Film tarafından komedi türünde çekilen efsane Yeşilçam klasiği, hala izleyenleri güldürmeyi başarıyor.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)