Selçuk Balcı aslen nereli biyografi bilgileri kimdir, kaç yaşında, evli mi sevgilisi kim?

Kara Uşak olarak tanınan sanatçı Selçuk Balcı’nın hayatı, biyografisi, kim, aslen nereli ve kaç yaşında olduğu ile evli olup olmadığı soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 23.01.2021, 20:13 14.06.2021, 15:09
Selçuk Balcı aslen nereli biyografi bilgileri kimdir, kaç yaşında, evli mi sevgilisi kim?

Kara Uşak olarak bilinen sanatçı Selçuk Balcı’nın biyografi bilgileri merak ediliyor. Selçuk Balcı kimdir, nereli, kaç yaşında, evli mi? Sorularının yanıtları araştırılıyor. 2011 yılında Patika adını verdiği ilk albümünü çıkaran, 2 yıl aradan sonra 2013 yılında Mila adlı ikinci albümüne imza atan Selçuk Balcı, 2016 yılında ise üçüncü albümü olan Felamur’u çıkardı. Karadeniz müziğinin ünlü isimlerinden olan Selçuk Balcı, kemençe, bağlama, gitar, ud, piyano ve tulum müzik aletlerini çalıyor.

2011 yılından günümüze tanınan bir isim olan Selçuk Balcı, albümlerinin haricinde film ve dizi müziklerine de imza atıyor. Bizum Hoca, Moskova’nın Şifresi: Temel ve Benim İçin Üzülme yapımlarına bestelerini veren sanatçı, Zülfü Livaneli’nin 50. Yıl için yaptığı projede bir şarkı seslendirdi. Ayrıca ekranların en çok izlenen yapımlarından olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizi için de müzik hazırlamıştır.

Selçuk Balcı aslen nereli

Selçuk Balcı kimdir, biyografi bilgileri

Sanatçı Selçuk Balcı 4 Temmuz 1988 tarihinde Rize’nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlkokulu Rize’de tamamlayan Balcı, daha sonra ailesi ile birlikte Ankara’ya taşındı. Çocukluğundan bu yana bağlama çalmasına rağmen lise yıllarında kemençeye merak saldı. Kendisini bu konuda yetiştirdi ve birçok Karadenizli şarkıcıya kemençe çalarak eşlik etti. Müzisyen ve besteci olan Selçuk Balcı, ilk albümünü 2011 yılında çıkardı. İkinci albümünü 2013 yılında, üçüncü albümünü 2016 yılında çıkardı.

defne samyeli dizileri, boyu kaç, kızı kim

Selçuk Balcı kaç yaşında?

1988 doğumlu sanatçı Selçuk Balcı 33 yaşındadır. 1.70 cm boyunda olan Selçuk Balcı 75 kilodur.

Selçuk Balcı aslen nereli?

Sanatçı Selçuk Balcı aslen Rize Çayelilidir. Çayeli’de doğup büyüyen, ilkokul yıllarının ardından Ankara’da yaşamını sürdüren Selçuk Balcı, Karadeniz müziğinin en önemli temsilcileri arasındadır.

Selçuk Balcı aslen nereli

Selçuk Balcı evli mi?

Sanatçı Selçuk Balcı evli değildir. Selçuk Balcı’nın özel hayatına ilişkin detaylı bilgi bulunmamaktadır.

volkan konak aslen nereli, boyu kaç, evli mi, burcu ne

Yorumlar (0)