Maraton İzmir 2022 ne zaman Maratonizmir etkinlik programı

Festival havasında geçecek Maraton İzmir 2022 etkinliklerinin ne zaman başlayacağı ve etkinlik detayları ortaya çıktı.

Güncel 23.03.2022, 17:23
Maraton İzmir 2022 ne zaman Maratonizmir etkinlik programı

Son dakika İzmir haberleri… Maraton İzmir 2022 ne zaman sorusu yanıt buldu. Maratonizmir etkinlikleri programı belli oldu. İzmir’in önemli spor etkinliklerinden Maratonİzmir’e sayılı günler kaldı. Üçüncüsü düzenlenecek etkinlikte bu yıl Birleşmiş Milletler’in (BM) liderlik ettiği “sürdürülebilirlik” temasıyla koşulacak.

Etkinliğin 2020’de “Ormanİzmir” ve 2021’de “Sürdürülebilirlik” temasıyla yapıldığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, “Başkanımızın vizyonuyla oluşturulan ‘Başka Bir Tarım Mümkün’, yüzülebilir İzmir Körfezi, Terra Madre, Ormanİzmir, sosyal destek hizmetleri, spor ve kültür faaliyetleri ile eşitsizliklerin giderilmesi Birleşmiş Milletler’in dünyada liderlik ettiği 17 maddenin birer parçası. İzmir, bu projeler sayesinde sadece ülkemize değil, tüm dünyaya örnek bir model yaratıyor. Maratonİzmir’in üçüncüsü bu modelin çok daha güçlü bir şekilde duyulmasını sağlarken, farkındalık gücünü de artıracak" dedi.

Maraton İzmir 2022 ne zaman?

Maraton İzmir 2022 17 Nisan 2022 Pazar günü koşulacak. Türkiye’nin dört bir yanından sporcular ve sporseverler, Maratonİzmir için etkinlik alanı olarak belirlenen Konak Kültürpark’ta 14-17 Nisan tarihleri arasında konserler, etkinlikler ve söyleşiler eşliğinde ağırlanacak. Etkinlikler dizisi boyunca Kültürpark’ta ayrıca isteyen sporseverler diledikleri spor branşlarını da deneyimleyebilecek.

Etiyopyalı Tsegaye Getachew’in geçen yıl elde ettiği 2 saat 9 dakika 35 saniyelik dereceyle Türkiye’nin en hızlı parkuru haline gelen Maratonİzmir’in startı, saat 08.00’de Şair Eşref Bulvarı’ndaki eski İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasının önünden verilecek. 42 kilometrelik Maratonİzmir’de atletler, Alsancak üzerinden Karşıyaka’ya ulaşacak ve Bostanlı İskelesi’ne gelmeden dönecek. Aynı parkurdan bu kez Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden İnciraltı’na varacak atletler, Marinaİzmir’den dönerek başlangıç noktasında yarışı tamamlayacak.

Maratonizmir programı 2022

Maratonİzmir kapsamında10 kilometrelik halk koşusu da düzenlenecek. Bu yarışın startı da aynı gün ve aynı noktadan saat 07.20’de verilecek. 10 kilometrelik yarışta atletler, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki Köprü Tramvay durağından dönerek, Fuar Kültürpark İZFAŞ binası karşı şeridinde yarışı tamamlayacak. Kayıtlar maratonizmir.org adresi üzerinden devam ediyor.

son dakika izmir haberleri

Yorumlar (0)