Marmaris orman yangını son durum 2022 Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar orman yangını son dakika

Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar mevkiinde başlayan orman yangını için söndürme çalışmalarına devam ediliyor. Marmaris orman yangını son durum son dakika bilgisi geldi.

Güncel 22.06.2022, 14:07 24.06.2022, 13:38
Marmaris orman yangını son durum 2022 Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar orman yangını son dakika

Son dakika Muğla Marmaris haberleri Marmaris orman yangını son durum 2022 detayları ortaya çıktı. Muğla Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar orman yangını son dakika bilgisi geldi. Bördübet mevkiinde başlayan yangın öncelikle Değirmenyanı, Çubucak, Okluk Koyu ve Hisarönü bölgesine doğru ilerlemesine devam etti. Yangına ilk andan itibaren müdahale eden Büyükşehir ekipleri 199 personel, 50 iş makinesi, 17 itfaiye aracı ve 34 hizmet aracı ile aktif görev alıyor.

Ayrıca 50’nin üzerinde personel, yerleşim alanlarının tahliye ihtimaline karşı 17 otobüs, gerekli görülmesi halinde kullanılmak üzere çok sayıda tır, tanker ve iş makineleri teyakkuz halinde bekletiliyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Gürün, Büyükşehir Belediyesi olarak yangının yerleşim alanlarına sıçramaması konusunda yetkili olduklarını vurgulayarak, gereken tüm önlemeleri aldıklarını söyledi.

Marmaris orman yangını son durum 2022

Marmaris orman yangını son durum 2022 detayları ortaya çıktı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün son durumu paylaştı. Sabahın erken saatlerinde hava müdahalesinin hızlandığına vurgu yapan Gürün, “Karadan yapılan müdahalede yolun dar olması nedeniyle genişletme çalışmaları yapılarak yoğun bir mücadele gösterildi. Havanın kararmasıyla birlikte gece müdahalesi yapılmadı. Sabahın erken saatlerinden itibaren uçak ve helikopterle söndürme çalışmaları hız kazandı. Bizim büyükşehir belediyesi olarak öncelikli görevimiz yangının yerleşim yerlerine sıçramasını engellemek olduğu için bu çerçevede gereken tüm önlemleri aldık. Ancak orman ekiplerimizle birlikte koordineli olarak hem araç, hem personel, hem de diğer tüm konularda birlikte çalışıyor gerekli desteği veriyoruz. Özellikle itfaiye araç gereci olarak hiçbir zafiyetimiz yok. Diğer bölgelerde de çıkabilecek yangınlara karşı teyakkuz halindeyiz. Tüm ekip ve ekipmanlarımızla buradayız. Ayrıca İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya’dan araç sevkiyatı oldu. Araç gereç ve personel olarak yeterli durumdayız ancak tek sıkıntı gece müdahale yapılamaması. Burada mücadele eden başta itfaiye erleri, yangın işçileri ve görev alan herkese teşekkür ederim” dedi.

Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar orman yangını son dakika

Marmaris Amazon Koyu Bördübet Yedi Adalar orman yangını son dakika soruşturma bilgisi geldi. Muğla’nın Marmaris ilçesi Bördübet mevkiinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını sonrası Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Yangının üç ayrı noktada çıktığı yönündeki iddialar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yangının çıkışı ile ilgili ‘Kolluk kuvvetlerimiz araştırıyor’ açıklamasının ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “İlimiz Marmaris ilçesi Amazon köyü Bördübet mevkiindeki ormanlık alanda 21.06.2022 günü saat 20.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 300-400 hektarlık kızılçam ormanının zarar gördüğü yangınla ilgili olarak Mülhakatımız Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmış olup, soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmektedir” denildi.

son dakika izmir ege bölgesi haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)