SON DAKİKA

İzmir

Balçova Belediyesinden okul tadilatlarını hızlandırdı

Balçova Belediyesi, ilçede bulunan 13 okulun iç ve dış boyamalarının yanı sıra sıraları ve tuvaletleri yeniledi.

12 Ağustos 2019 15:00
Balçova Belediyesinden okul tadilatlarını hızlandırdı

Çocukların eğitim ve öğrenim hayatına destek vermeyi sürdüren Balçova Belediyesi, okulların açılmasına kısa süre kala yenileme çalışmalarına başladı. Yapılan görüşmeler sonrası harekete geçen belediye ekipleri, ilçede bulunan 13 okulda problem tespit etti. Okulların iç ve dış boyamalarının yanı sıra tuvaletler de yenilendi. Ekipler, sıraları ve tahtaları da boyayarak yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirdi.

ÇOCUKLARA DESTEK DEVAM EDİYOR

Okulların yenilenmesinin yanı sıra yeterli bütçeye sahip olmayan ailelerin çocuklarına da belediyenin yardımları sürüyor. Yardıma ihtiyacı olan 2 bin öğrencinin eğitim malzemeleri belediye bütçesinden karşılanıyor. Bununla birlikte, Balçova'nın merkezine uzak bölgelerde oturan çocuklar için de servis imkanı sağlanıyor. Bunun yanı sıra, ilçede eğitim gören ve İzmir dışında üniversite kazanan öğrencilere de yol ve konaklama desteği veriliyor. Balçova Belediyesi, daha önce yardıma ihtiyacı olduğu belirlenmiş öğrencilerin üniversiteyi kazanması halinde de diz üstü bilgisayar hediye ediyor. Eğitim-öğretim faaliyetleri dışında, yılın büyük bölümünde eğitim gören çocukların eğlenmesi amacıyla yaz okullarında da programlar düzenlendi. 600'e yakın öğrenci, bu yaz okullarında yorgunluklarını atarak yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlandı.

FATMA ÇALKAYA: ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, amaçlarının eğitim kalitesinin yüksek seviyede devam etmesi olduğunu dile getirerek çocukların geleceklerinin daha iyi olması için çalıştıklarını ifade etti. Çalkaya, Balçovalı çocukları eğitim ve öğretim hayatlarında yalnız bırakmayacaklarını dile getirdi.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım