SON DAKİKA

İzmir

Başkan İduğ’dan üreticilere özel ilgi

İzmir Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Kayadibi, Çamiçi ve Eğridere’yi ziyaret ederek vatandaşla bir araya geldi.

16 Temmuz 2019 18:06
Başkan İduğ’dan üreticilere özel ilgi

İzmir Bornova’da 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından hizmetlere hızlı bir şekilde başlayan ve vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, daha önce köy olan Bornova Kayadibi, Çamiçi ve Eğridere Mahallelerini ziyaret etti ve vatandaşların taleplerini dinledi.

BORNOVA’DA SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Bornova Belediyesi yetkilileri ile Bornova’nın farklı noktalarında tespitlerde bulunan Başkan Mustafa İduğ, Bornova’da tarımsal üretimi arttırmak gayesinde olduklarını ve Bornovalıların daha çok para kazanmasını istediklerini dile getirdi. Uygulamaya konulacak etkili projelerle bunu başaracaklarını söyleyen Başkan İduğ, Bornova’nın sorunlarını hızlı şekilde çözeceklerini ve Bornovalıları mutlu edeceklerini ifade etti. Bornova Eğridere Mahallesi’nde halkla buluşan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, hayvancılığın bölgede gelişmesi için önerileri dinledi. Gelen önerilerin yapılması gereken atılımlar olduğunu söyleyen ve hızlı şekilde projelerin hazırlanmasını isteyen Başkan İduğ, Eğridere Mahallesi’nde ayrıca yürüyüş yolu yapılması ve üretici pazarı açılması için de ekibine talimat verdi.

ÇİFTÇİ ÜRETECEK BELEDİYE SATACAK

Daha sonra Çamiçi Mahallesi’ne giden Başkan Mustafa İduğ, burada muhtar ve halkla buluştu. Çamiçili vatandaşlar Başkan İduğ’dan, üretici pazarı stantları kurulması ve çocukların eğitim gördükleri okullara kolay ulaşımı konusunda yardım istedi. Çamiçi’nde vatandaşların taleplerini tek tek dinleyen Başkan İduğ, sorunların çözümü için kararlı adımlar atacaklarını dile getirdi. Bornova’nın ve Bornova halkının kalkınması için üretime özel önem verdiklerini dile getiren Başkan İduğ, üreticileri her zaman destekleyeceklerini söyledi. Bornova’nın köylerinde üretilen ürünlerin miktarı için tespit çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Başkan İduğ, üreticilerle bir araya gelerek ürünleri alma garantisi sunacaklarını, köylerde üretilen ürünleri Bornova Belediyesi olarak alıp, satacaklarını ifade etti. Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne de vurgu yapan Başkan İduğ, kooperatife giriş aidatını almayacaklarını, üreticiler için kolaylıklar sağlayacaklarını dile getirdi. Bornova Kayadibi Mahallesi’ni de ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mustağa İduğ, halkın taleplerini alarak, çözüm için ekibine talimat verdi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım