SON DAKİKA

İzmir

Bayraklı'da sabıkalı şahıs, rapor yazmayan doktoru yumrukladı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde sabıkası olan şahıs, kendisine rapor yazmayan doktora yumruk attı.

11 Temmuz 2019 17:05
Bayraklı'da sabıkalı şahıs, rapor yazmayan doktoru yumrukladı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde doktora şiddet vakası... Bayraklı'da bulunan 20 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nde, çeşitli suçlardan sabıkası bulunan B.Y. isimli kişi, Dr. Mahide Anagara'dan rapor yazmasını istedi. Anagara, rapor yazamayacağını söyleyince B.Y. isimli kişi, sağlık ocağında bulunan kişileri tehdit etmeye başladı.

ÖNCE KLAVYE FIRLATTI SONRA YUMRUK ATTI

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Mahide Anagara, B.Y.'nin bu hareketleri sonrası doktor arkadaşı Alper Durmuş Sönmez'den yardım istedi. Olay yerine gelen Sönmez, B.Y.'nin de rapor isteğine olumsuz yanıt verince ortalık karıştı. B.Y., ilk konuştuğu doktor olan Anagara'ya bilgisayarın klavyesini fırlattı. B.Y. hızını alamayarak bu kez de odada bulunan diğer doktor Sönmez'e yumruk attı. Kavganın duyulmasının ardından sağlık ocağında bulunan hastalar, kavgaya müdahale ederek B.Y.'yi sakinleştirdi. 

DOKTOR HASTANEYE KALDIRILDI

Yumruk atılan Doktor Sönmez fenalaştı. Kalbinde pil olduğu anlaşılan doktor, apar topar hastaneye kaldırıldı. Çevrede bulunanların emniyet ekiplerine ihbarı sonrasında olay yerine gelen polisler, saldırgan B.Y.'yi gözaltına aldı. Saldırıya uğrayan iki doktor da B.Y.'den şikayetçi olurken emniyet ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. 

HASTANEYE KALDIRILAN DOKTOR KONUŞTU

Fenalaştığı için hastaneye kaldırılan Doktor Alper Durmuş Sönmez, B.Y.'nin sahte rapor istediğini ancak Doktor Mahide Anagara'nın kendisine olumsuz yanıt verdiğini, tehditler üzerine de arkadaşının kendisini yanına çağırdığını ifade etti. Kendisinin de B.Y.'ye olumsuz yanıt verdiğini söyleyen Doktor Sönmez, B.Y.'nin kendilerine saldırdığını dile getirdi. Öte yandan Doktor Alper Durmuş Sönmez'in durumunun iyi olduğu ifade edildi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım