SON DAKİKA

Güncel

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, alkol yasağının ardından ilk kez konuştu

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Kleopatra Güzellik Ilıcası'nda alkol tüketiminin yasaklanmasının ardından ilk kez konuştu.

11 Haziran 2019 16:19
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, alkol yasağının ardından ilk kez konuştu

Son dakika İzmir... İzmir'in Bergama Belediyesi'nin işlettiği Kleopatra Güzellik Ilıcası olarak bilinen tesislerde, geçtiğimiz günlerde alkol yasağı uygulanmaya başlanmıştı. Alkol yasağının ardından vatandaşların bir kısmı tepki göstermişti. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, tepkilerin ardından ilk kez konuştu. Koştu, tesisi aile ve çocukların da kullandığını belirterek böyle bir karar aldıklarını, bu tür düzenlemelerin dünyanın her yerinde olduğunu belirtti. 

Kleopatra Güzellik Ilıcası

Koştu, tesisin 10 yıl önce Cumhuriyet Halk Partisi eski belediye başkanı Mehmet Gönenç tarafından aile tesisi olarak planlanıp inşa edildiğini ancak bu şekilde kullanılmadığını ifade etti. Tesisin içinde çocuk parklarının olduğunu ve yanı başında alkol tüketilebildiğini dile getiren Koştu, "Baskıcı ve yasaklı dediler, değiliz. Olması gerektiği gibi düzenlemeler getiriyoruz" şeklinde konuştu. 

Kleopatra Güzellik Ilıcası

NELER YAŞANMIŞTI? 

Bahçelievler Mahallesi'nde 4. Cadde'de bulunan Kleopatra Güzellik Ilıca Tesisleri'nde, 4 gün önce alınan kararla alkol tüketimi yasaklanmıştı. Aquapark, cafe, piknik alanı, mangal ve semaver hizmetleri bulunan tesisin girişine asılan pankart ile ilan edilen karar, Bergama Demokrasi Platformu tarafından protesto edilmişti. 

Kleopatra Güzellik Ilıcası

Bergama'da yapılan seçimleri, oyların yüzde 48'ini alan Ak Parti adayı Hakan Koştu kazanmıştı.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 Bursa doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, üniversite eğitimi sonrasında katıldığı ulusal ve uluslararası medya panellerinde kendini geliştirme fırsatı buldu. ‘Sürekli eğitim’ yaklaşımı ile medya sektöründe kendini geliştiren ve güncelleyen bir anlayışa sahip olan Hande Kaya, haber ve haber alma hürriyeti kavramları üzerine bir kariyer serüveninde yoluna devam ediyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım