SON DAKİKA

İzmir

Bornova Belediyesinden amatör kulüplere destek sürüyor

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Şehir Stadı'nın şu an olduğu yerde kalacağını açıklayarak amatör kulüplere müjde verdi.

12 Temmuz 2019 19:03
Bornova Belediyesinden amatör kulüplere destek sürüyor

Bornova'da amatör kulüplere destek sürüyor. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Kulüpler Birliği'nin düzenlediği toplantıda kulüp yetkilileriyle görüştü. İduğ, Bornova Şehir Stadı'nın şu an olduğu yerde kalacağını ifade etti. Başkan İduğ, daha önce Bornova Belediyesi'nin yeni hizmet binasının o bölgede projelendiğini ancak şu an 200 milyon TL gibi bir bütçeyi, bu bina için harcayamayacaklarını dile getirdi. 

STADIN ALTINA OTOPARK YAPILACAK

Bütçeyi yeni spor tesisleri ve düğün salonları için kullanacaklarını söyleyen Başkan İduğ, Bornovalıların bu bütçeden daha fazla yararlanacaklarını ifade ederek yeni hizmet binası için acele etmeyeceklerini belirtti. Şu an var olan stadın altına otopark yapmayı düşündüklerini söyleyen İduğ, böylece Bornovalıların stattan daha fazla faydalanacaklarını kaydetti. Bornova'da bulunan Naldöken, Pınarbaşı ve Çamkule sahalarının da amatör kulüplerin kullanabilmesi için çalışmalar yapılacağını belirten İduğ, Yusuf Tırpancı Sahası'nın bulunduğu bölgeye de amatör evi yapmayı düşündüklerini ifade etti. 

BORNOVA'DA 48 AMATÖR KULÜP VAR

Bornova Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser ise, stadyumun yerinin değiştirilmemesi nedeniyle Başkan İduğ'a teşekkür etti. Bornova Belediyesi'nin kulüplere olan yardımını dile getiren Keser, belediyelerin desteğinin olmaması halinde amatör kulüplerin çok zor durumlarla karşı karşıya kalacağını söyledi. Toplantıda, İzmir'de toplamda 246 amatör kulübün mücadele ettiği ve bunların 48'inin Bornova'da yer aldığı belirtilirken Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'a destekleri nedeniyle teşekkür edildi. Öte yandan toplantıda, amatör kulüplere verilecek her türlü destekte Mustafa İduğ'a destekte bulunulacağı belirtildi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım