SON DAKİKA

İzmir

Bornova’da spor eğitimleri devam ediyor

İzmir Bornova Belediyesi’nin yaz spor kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

7 Temmuz 2019 16:42
Bornova’da spor eğitimleri devam ediyor

İzmir Bornova Belediyesi’nin Bornovalı çocuklar ve gençler için organize ettiği spor kursları sürüyor. 

KURSLARA YOĞUN İLGİ VAR

Bornovalılar, sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca devam eden kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Öncelikli spor branşlarında eğitimler veren Bornova Belediyesi, bu yıl 2 bin 836 çocuk ve genci merkezlerinde ağırlıyor. Bornova Işıkkent Muhammet Yıldız Spor Tesisleri’nde yüzme kursları, Pınarbaşı Kapalı Spor Salonu’nda kızlara ve Altındağ Atatürk Spor Kompleksi’nde erkeklere basketbol kursları ile Bornova Şehir Stadı’nda futbol kursları veren Bornova Belediyesi, farklı yaş aralıklarındaki çocuklara, yaz dönemlerini daha nitelikli geçirebilmeleri için imkân sağlıyor.

FARKLI BRANŞLARDA NİTELİKLİ EĞİTİMLER

Bornova Pınarbaşı Kapalı Spor Salonu’nda basketbol eğitimleri ile sınırlı kalmayan Bornova Belediyesi, voleybol, taekwando ve hentbol kurslarını da çocuklar ve gençler için yine bu salonda gerçekleştiriyor. Bornova Belediyesi’nin diğer spor aktiviteleri ise step, aerobik, fitness ve pilates kursları. Bu kurslar da Bornova Jimnastik Salonu dâhil olmak üzere, Bornova’nın 7 farklı yerinde yapılıyor. Bornova yaz spor kursları hakkında açıklama yapan belediye yetkilileri, eğitimlerde başarılı olan çocukların Bornova Belediyespor bünyesine de geçme şansı olduğunu dile getiriyor. Bornova Belediyesi’nin organize ettiği yaz spor eğitimlerinin sürdüğünü dile getiren yetkililer, Bornovalıların belediye ile irtibat kurarak bu kurslara dâhil olabileceğini ifade ediyor.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım