SON DAKİKA

İzmir

Çeşme - Lavrion seferini yapan firma iflas etti

Çeşme ile Atina arasında kısa süre önce başlatılan seferler, şirketin iflas etmesiyle sona erdi.

7 Ağustos 2019 11:24
Çeşme - Lavrion seferini yapan firma iflas etti

Yıllardır gerçekleşmesi için çaba gösterilen ve 30 Haziran'da resmen başlayan Çeşme - Lavrion seferleri, büyük hayal kırıklığıyla sona erdi. Türk mallarının Avrupa'ya taşınması için önemli bir hat haline gelen seferlere başladıktan kısa süre sonra ara verilmişti. Şirket tarafından yapılan açıklamada teknik problemler yaşandığı ifade edilmiş ve seferlerin 30 Temmuz'a kadar ertelendiği ifade edilmişti. 30 Temmuz'da yeniden başlaması beklenen seferlerle ilgili şirket yeni bir açıklama yapmış, bu kez de tarihin 7 Ağustos'a çekildiği belirtilmişti.

ŞİRKET MESAJ GÖNDERMİŞTİ

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; bilet alan yolcular için bilgilendirme mesajı gönderen şirket, bilet alımlarının seferler yeniden başlayana dek kapatıldığını ve bilet ücretlerinin geri ödeneceğini belirtmişti. İki kez yapılan erteleme, bugün itibarıyla sona erdi. Şirket, yaptığı açıklamayla iflas sürecine girdiğini duyurdu. Şirket, feribot hattındaki kapasite yetersizliğinin şirketi zarar ettirdiğini ve bu bedelin karşılanamaz hale geldiğini vurguladı. Yapılan açıklamada, bilet ücreti ödeyen vatandaşların da, bankalarına müracaat etmesi gerektiği belirtildi.

MEHTERLE BAŞLAMIŞTI

Türk ihracatı ve turizmin gelişmesi için önemli olan feribot seferlerin başlaması sevinçle karşılanmış ve Çeşme'den ilk feribot seferi mehter takımıyla uğurlanmıştı. 100'e yakın TIR'ı taşıyabilen feribotlar, 7 saat içinde Atina'da oluyordu. Böylece ihracat firmaları, ürünlerini Avrupa'ya göndermek için İstanbul yolunu kullanmak zorunda kalmıyordu. Her gece düzenlenen seferler, böylece başladıktan kısa süre sonra iptal edilmiş oldu.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım